Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Bidetta – wysokość montażu, jaką wybrać i jak ją zainstalować

Bidetta to coraz popularniejsze rozwiązanie, które służy zwiększeniu funkcjonalności łazienki. Ułatwia codzienną higienę miejsc intymnych i sprzyja oszczędzaniu wody. Na rynku dostępne są teraz baterie bidetowe umożliwiające dokładną regulację temperatury i natężenia strumienia wody. W niniejszym artykule omówimy kwestie montażu i wyboru idealnej bidetki, która sprawdzi się w Twojej łazience.

Czym jest bidetta? Jakie bidetki wyróżniamy?

Bidetta, zwana także bidetką to armatura sanitarna, używana do doprowadzenia wody w bidetach. Nowoczesne projekty tego typu urządzeń zwykle wyposażone są w rączkę lub pokrętło, które pozwala na regulację strumienia wody i temperatury, a niektóre modele posiadają również funkcje takie jak dysza masująca lub słuchawka prysznicowa.
Bidetki podzielić możemy na baterie umieszczane bezpośrednio w konstrukcji bidetu – o wyglądzie klasycznego kranu umywalkowego; oraz samodzielne – z dyszą lub słuchawką na długim wężu.

Dlaczego odpowiedni montaż baterii bidetowej jest tak ważny?

Bateria bidetowa jest kluczowym elementem instalacji i powinna być dobrze dobrana do wymiaru i kształtu Twojego bidetu, aby zapewnić wygodne i bezpieczne użytkowanie. Zbyt krótki wąż lub za długi kran mogą prowadzić do problemów z funkcjonalnością, np. do rozlewania wody za brzegi misy, pryskania lub wypadania słuchawki z rąk. To szczególnie istotne, jeżeli montaż systemu bidetowego przeprowadzany jest z myślą o osobach niepełnosprawnych.

Wymiana starej bidetki – praktyczne wskazówki

Przed rozpoczęciem montażu, upewnij się, że posiadasz wszystkie niezbędne narzędzia i elementy. W tym celu zapoznaj się instrukcją dołączoną do zakupionej armatury. Kiedy zyskasz pewność, że wszystko masz pod ręką, zdejmij stary zawór i wkręć w jego miejsce nową bidettę.
Jeśli bateria jest montowana na powierzchni ceramicznej, użyj specjalnych uszczelek i silikonu, aby zapewnić trwałe mocowanie i zapobiec wyciekom. Sprawdź ciśnienie wody i dostosuj je do potrzeb, używając regulatora na baterii. Po zakończeniu montażu sprawdź poprawność działania armatury, korzystając z bidetu.

Montaż bidetki podtynkowej

Chcesz zamontować baterię po raz pierwszy lub preferujesz wymianę całej armatury wraz z częścią umieszczoną w ścianie? W takim przypadku początkowym krokiem będzie instalacja elementu podtynkowego. Oczywiście, do miejsca, w którym znajdować się będzie bateria, należy doprowadzić wcześniej rury zimnej i ciepłej wody.
Do montażu konieczne będzie wykucie otworu w ścianie o głębokości umożliwiającej ukrycie części wewnętrznej baterii. W kolejnym etapie ważne jest sprawdzenie szczelność rur. Jeżeli wszystko funkcjonuje dobrze, można już zatynkować bruzdy i ewentualne ubytki. W razie potrzeby można dokonać też dodatkowych prac wykończeniowych. Ostatnim zadaniem jest montaż elementu natynkowego baterii, w tym słuchawki lub dyszy. Pamiętaj, aby w trakcie pracy korzystać z pomocy poziomicy.

Bidetta – na jakiej wysokości montować?

Wysokość montażu bidetki zależy w dużej mierze od długości węża, wzrostu domowników oraz ergonomii łazienki. Zalecana jest umieszczenie baterii od 40 do 80 cm nad posadzką. Warto jednak zwrócić uwagę na indywidualne preferencje i potrzeby, aby zapewnić wygodne korzystanie z bidetu całej rodzinie.

Bidetta – po której stronie? Gdzie umieścić?

Jeżeli zastanawiasz się, z której strony umieścić armaturę z dyszą lub słuchawką, to podpowiadamy, że najlepszym miejscem będzie ściana pomiędzy spłuczką toaletową a samym bidetem. Aby wygodnie korzystać z rączki do podmywania, bidetka powinna zostać zamontowana w bliskim sąsiedztwie sedesu i ceramiki bidetu. Dobrym rozwiązaniem jest też umieszczenie jej bezpośrednio nad odpływem, o ile nie przeszkadza w tym podstawowa bateria bidetowa z kranem.
Sam proces instalacji może być łatwy i przyjemny, jeśli jest dokładnie przemyślany i przeprowadzony zgodnie z instrukcją producenta. Pamiętaj, że prawidłowo zainstalowana bateria bidetowa może znacznie ułatwić Twoją codzienną toaletę.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!