Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Polski Angielski Niemiecki Czeski Francuski Litewski Rosyjski Rumuński Słowacki Węgierski Włoski Bułgarski Ukraiński Hiszpański layouts.et Chorwacki Łotewski Holenderski layouts.me Serbski layouts.bn Austriacki layouts.ie layouts.si layouts.pt layouts.fi layouts.el

Kod rabatowy:REA10

Bidetta – wysokość montażu, jaką wybrać i jak ją zainstalować

Bidetta to coraz popularniejsze rozwiązanie, które służy zwiększeniu funkcjonalności łazienki. Ułatwia codzienną higienę miejsc intymnych i sprzyja oszczędzaniu wody. Na rynku dostępne są teraz baterie bidetowe umożliwiające dokładną regulację temperatury i natężenia strumienia wody. W niniejszym artykule omówimy kwestie montażu i wyboru idealnej bidetki, która sprawdzi się w Twojej łazience.

Czym jest bidetta? Jakie bidetki wyróżniamy?

Bidetta, zwana także bidetką to armatura sanitarna, używana do doprowadzenia wody w bidetach. Nowoczesne projekty tego typu urządzeń zwykle wyposażone są w rączkę lub pokrętło, które pozwala na regulację strumienia wody i temperatury, a niektóre modele posiadają również funkcje takie jak dysza masująca lub słuchawka prysznicowa.
Bidetki podzielić możemy na baterie umieszczane bezpośrednio w konstrukcji bidetu – o wyglądzie klasycznego kranu umywalkowego; oraz samodzielne – z dyszą lub słuchawką na długim wężu.

Dlaczego odpowiedni montaż baterii bidetowej jest tak ważny?

Bateria bidetowa jest kluczowym elementem instalacji i powinna być dobrze dobrana do wymiaru i kształtu Twojego bidetu, aby zapewnić wygodne i bezpieczne użytkowanie. Zbyt krótki wąż lub za długi kran mogą prowadzić do problemów z funkcjonalnością, np. do rozlewania wody za brzegi misy, pryskania lub wypadania słuchawki z rąk. To szczególnie istotne, jeżeli montaż systemu bidetowego przeprowadzany jest z myślą o osobach niepełnosprawnych.

Wymiana starej bidetki – praktyczne wskazówki

Przed rozpoczęciem montażu, upewnij się, że posiadasz wszystkie niezbędne narzędzia i elementy. W tym celu zapoznaj się instrukcją dołączoną do zakupionej armatury. Kiedy zyskasz pewność, że wszystko masz pod ręką, zdejmij stary zawór i wkręć w jego miejsce nową bidettę.
Jeśli bateria jest montowana na powierzchni ceramicznej, użyj specjalnych uszczelek i silikonu, aby zapewnić trwałe mocowanie i zapobiec wyciekom. Sprawdź ciśnienie wody i dostosuj je do potrzeb, używając regulatora na baterii. Po zakończeniu montażu sprawdź poprawność działania armatury, korzystając z bidetu.

Montaż bidetki podtynkowej

Chcesz zamontować baterię po raz pierwszy lub preferujesz wymianę całej armatury wraz z częścią umieszczoną w ścianie? W takim przypadku początkowym krokiem będzie instalacja elementu podtynkowego. Oczywiście, do miejsca, w którym znajdować się będzie bateria, należy doprowadzić wcześniej rury zimnej i ciepłej wody.
Do montażu konieczne będzie wykucie otworu w ścianie o głębokości umożliwiającej ukrycie części wewnętrznej baterii. W kolejnym etapie ważne jest sprawdzenie szczelność rur. Jeżeli wszystko funkcjonuje dobrze, można już zatynkować bruzdy i ewentualne ubytki. W razie potrzeby można dokonać też dodatkowych prac wykończeniowych. Ostatnim zadaniem jest montaż elementu natynkowego baterii, w tym słuchawki lub dyszy. Pamiętaj, aby w trakcie pracy korzystać z pomocy poziomicy.

Bidetta – na jakiej wysokości montować?

Wysokość montażu bidetki zależy w dużej mierze od długości węża, wzrostu domowników oraz ergonomii łazienki. Zalecana jest umieszczenie baterii od 40 do 80 cm nad posadzką. Warto jednak zwrócić uwagę na indywidualne preferencje i potrzeby, aby zapewnić wygodne korzystanie z bidetu całej rodzinie.

Bidetta – po której stronie? Gdzie umieścić?

Jeżeli zastanawiasz się, z której strony umieścić armaturę z dyszą lub słuchawką, to podpowiadamy, że najlepszym miejscem będzie ściana pomiędzy spłuczką toaletową a samym bidetem. Aby wygodnie korzystać z rączki do podmywania, bidetka powinna zostać zamontowana w bliskim sąsiedztwie sedesu i ceramiki bidetu. Dobrym rozwiązaniem jest też umieszczenie jej bezpośrednio nad odpływem, o ile nie przeszkadza w tym podstawowa bateria bidetowa z kranem.
Sam proces instalacji może być łatwy i przyjemny, jeśli jest dokładnie przemyślany i przeprowadzony zgodnie z instrukcją producenta. Pamiętaj, że prawidłowo zainstalowana bateria bidetowa może znacznie ułatwić Twoją codzienną toaletę.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!