Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Polski Angielski Niemiecki Czeski Francuski Litewski Rosyjski Rumuński Słowacki Węgierski Włoski Bułgarski Ukraiński Hiszpański layouts.et Chorwacki Łotewski Holenderski layouts.me Serbski layouts.bn Austriacki layouts.ie layouts.si layouts.pt layouts.fi layouts.el

Kod rabatowy:REA10

Pielęgnacja

Mniej reklamacji, więcej satysfakcji!

Poradnik: Blask i trwałość w Twoim domu – Odkryj skuteczne metody czyszczenia armatury łazienkowej.

Lśniąca i czysta łazienka to zdrowi i zadowoleni domownicy. Świadome sprzątanie prowadzi do mniejszej liczby reklamacji i zirytowanych klientów, co przekłada się na większą satysfakcję z zakupów w sklepie Rea na długie lata.

Jak prawidłowo czyścić główki i głowice prysznicowe? Nic prostszego: usuwaj kamień, zapobiegaj uszkodzeniom

Czyszczenie głowic i elementów natryskowych jest istotne dla utrzymania ich sprawności i zapewnienia optymalnego strumienia wody. Prawidłowe czyszczenie nie tylko usuwa kamień i inne osady, ale również zapobiega uszkodzeniom.

Oto kilka praktycznych zasad, które powinniśmy przestrzegać przy czyszczeniu:

 • - Tylko miękkie i czyste szmatki – nie należy używać szorstkich akcesoriów, takich jak gąbki ścierające lub ściereczki z mikrofazy
 • - Unikanie używania myjek parowych – wysokie temperatury mogą uszkodzić prysznice
 • - Stosowanie tylko delikatnych środków czyszczących – np. na bazie kwasku cytrynowego
 • - Rezygnacja z używania silnych środków czyszczących zawierających kwas solny, mrówkowy, podchloryn sodu lub kwas octowy. Również środki czyszczące na bazie kwasu fosforowego dopuszczalne są tylko pod pewnymi warunkami
 • - Nigdy nie mieszać ze sobą środków czyszczących
 • - Środek czyszczący należy nanosić bezpośrednio na miękką szmatkę i przecierać nią powierzchnię. Unikajmy stosowania środków czyszczących bezpośrednio na powierzchnię, aby przedłużyć żywotność emalii
 • - Na koniec czyszczenia należy dokładnie przepłukać i opłukać prysznice czystą wodą

Lśniące baterie kuchenne – Jak utrzymać czystość i blask w Twojej kuchni.

Aby chronić wysokiej jakości powierzchnie baterii kuchennych marki Rea przed szkodliwym działaniem ciepła, zimna, tłuszczów i kwasów, należy o nie dbać regularnie. Systematyczna i odpowiednia pielęgnacja pozwoli uniknąć potencjalnych uszkodzeń od osadzającego się kamienia. Zalecamy aby:

 • Unikać czyszczenia baterii agresywnymi środkami czyszczącymi, tym bardziej wystrzegać się wybielaczy na bazie chloru, kwasu mrówkowego, octowego, solnego oraz szorstkich materiałów do czyszczenia
 • Do czyszczenia najlepiej sprawdzą się produkty na bazie kwasu cytrynowego lub inne delikatne detergenty
 • Baterii nie należy spryskiwać bezpośrednio środkami czyszczącymi, najlepszą opcją jest nałożenie środku na miękką, gładką szmatkę. Po przetarciu baterii należy chwilę odczekać a następnie opłukać baterię wodą
 • Na koniec czyszczenia przetrzeć baterię suchą, miękką szmatką, aby uzyskać lśniący efekt

Baterie kuchenne firmy Rea zarówno w wersji stali nierdzewnej, jak i z powierzchnią w kolorze stali szczotkowanej, cechują się odpornością i łatwością w pielęgnacji.

Bateria i perlator wolne od kamienia w 5 krokach, zobacz jak to zrobić!

 • Krok 1: Baterie łazienkową przetrzyj miękką bawełnianą szmatką, w przypadku mocniejszego zabrudzenia można zwilżyć wodą. Większość zabrudzeń schodzi bezproblemowo, pod żadnym pozorem nie należy używać szorstkich gąbek lub innych szczotek.
 • Krok 2: Kamień najczęściej osadza się w narożnikach i fugach, aby temu zapobiec, zalecamy korzystać z łagodnych środków do czyszczenia na bazie kwasku cytrynowego. Należy pamiętać aby koncentrat do czyszczenia nanosić bezpośrednio na szmatkę. Następnie zabrudzenia usunąć przez potarcie.
 • Krok 3: Baterię należy dokładnie spłukać czystą wodą.
 • Krok 4: Powtórzyć krok pierwszy, aby aby usunąć ewentualne pozostałości środka czyszczącego i nadać powierzchni lśniący blask.
 • Krok 5: Jeżeli strumień wody nie jest tak mocny jak na początku, oznacza to, że na perlatorze osadził się kamień. Należy go wykręcić i umieścić na chwilę w ciepłej wodzie z niewielką ilością środka czyszczącego. Po oczyszczeniu perlatora – wycieramy i wkręcamy go ponownie.

Anti-calc: Wygodne usuwanie kamienia i zabrudzeń za pomocą jednego pociągnięcia palcem.

Osady kamienia są problemem nie tylko dla efektywności prysznica, ale także utrudniają czyszczenie dyszy. Dzięki systemowi anti-calc, usuwanie osadów staje się prostsze. Większość naszych deszczownie i słuchawek posiada system Anti-Calc, który umożliwia łatwe usunięcie kamienia poprzez potarcie palcem lub delikatne przetarcie szmatką.

System anti-calc w natryskach to rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści użytkownikom. Dzięki niemu, możemy cieszyć się czystym i niezakłóconym strumieniem wody, przedłużając jednocześnie żywotność naszego natrysku. To inwestycja, która przynosi komfort, przyjemność i oszczędza czas na usuwaniu osadów z kamienia.

Dbałość o regularne i odpowiednie czyszczenie armatury przedłuży jej żywotność i utrzyma estetyczny wygląd na dłużej.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!