Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Pielęgnacja

Mniej reklamacji, więcej satysfakcji!

Poradnik: Blask i trwałość w Twoim domu – Odkryj skuteczne metody czyszczenia armatury łazienkowej.

Lśniąca i czysta łazienka to zdrowi i zadowoleni domownicy. Świadome sprzątanie prowadzi do mniejszej liczby reklamacji i zirytowanych klientów, co przekłada się na większą satysfakcję z zakupów w sklepie Rea na długie lata.

Jak prawidłowo czyścić główki i głowice prysznicowe? Nic prostszego: usuwaj kamień, zapobiegaj uszkodzeniom

Czyszczenie głowic i elementów natryskowych jest istotne dla utrzymania ich sprawności i zapewnienia optymalnego strumienia wody. Prawidłowe czyszczenie nie tylko usuwa kamień i inne osady, ale również zapobiega uszkodzeniom.

Oto kilka praktycznych zasad, które powinniśmy przestrzegać przy czyszczeniu:

  • - Tylko miękkie i czyste szmatki – nie należy używać szorstkich akcesoriów, takich jak gąbki ścierające lub ściereczki z mikrofazy
  • - Unikanie używania myjek parowych – wysokie temperatury mogą uszkodzić prysznice
  • - Stosowanie tylko delikatnych środków czyszczących – np. na bazie kwasku cytrynowego
  • - Rezygnacja z używania silnych środków czyszczących zawierających kwas solny, mrówkowy, podchloryn sodu lub kwas octowy. Również środki czyszczące na bazie kwasu fosforowego dopuszczalne są tylko pod pewnymi warunkami
  • - Nigdy nie mieszać ze sobą środków czyszczących
  • - Środek czyszczący należy nanosić bezpośrednio na miękką szmatkę i przecierać nią powierzchnię. Unikajmy stosowania środków czyszczących bezpośrednio na powierzchnię, aby przedłużyć żywotność emalii
  • - Na koniec czyszczenia należy dokładnie przepłukać i opłukać prysznice czystą wodą

Lśniące baterie kuchenne – Jak utrzymać czystość i blask w Twojej kuchni.

Aby chronić wysokiej jakości powierzchnie baterii kuchennych marki Rea przed szkodliwym działaniem ciepła, zimna, tłuszczów i kwasów, należy o nie dbać regularnie. Systematyczna i odpowiednia pielęgnacja pozwoli uniknąć potencjalnych uszkodzeń od osadzającego się kamienia. Zalecamy aby:

  • Unikać czyszczenia baterii agresywnymi środkami czyszczącymi, tym bardziej wystrzegać się wybielaczy na bazie chloru, kwasu mrówkowego, octowego, solnego oraz szorstkich materiałów do czyszczenia
  • Do czyszczenia najlepiej sprawdzą się produkty na bazie kwasu cytrynowego lub inne delikatne detergenty
  • Baterii nie należy spryskiwać bezpośrednio środkami czyszczącymi, najlepszą opcją jest nałożenie środku na miękką, gładką szmatkę. Po przetarciu baterii należy chwilę odczekać a następnie opłukać baterię wodą
  • Na koniec czyszczenia przetrzeć baterię suchą, miękką szmatką, aby uzyskać lśniący efekt

Baterie kuchenne firmy Rea zarówno w wersji stali nierdzewnej, jak i z powierzchnią w kolorze stali szczotkowanej, cechują się odpornością i łatwością w pielęgnacji.

Bateria i perlator wolne od kamienia w 5 krokach, zobacz jak to zrobić!

  • Krok 1: Baterie łazienkową przetrzyj miękką bawełnianą szmatką, w przypadku mocniejszego zabrudzenia można zwilżyć wodą. Większość zabrudzeń schodzi bezproblemowo, pod żadnym pozorem nie należy używać szorstkich gąbek lub innych szczotek.
  • Krok 2: Kamień najczęściej osadza się w narożnikach i fugach, aby temu zapobiec, zalecamy korzystać z łagodnych środków do czyszczenia na bazie kwasku cytrynowego. Należy pamiętać aby koncentrat do czyszczenia nanosić bezpośrednio na szmatkę. Następnie zabrudzenia usunąć przez potarcie.
  • Krok 3: Baterię należy dokładnie spłukać czystą wodą.
  • Krok 4: Powtórzyć krok pierwszy, aby aby usunąć ewentualne pozostałości środka czyszczącego i nadać powierzchni lśniący blask.
  • Krok 5: Jeżeli strumień wody nie jest tak mocny jak na początku, oznacza to, że na perlatorze osadził się kamień. Należy go wykręcić i umieścić na chwilę w ciepłej wodzie z niewielką ilością środka czyszczącego. Po oczyszczeniu perlatora – wycieramy i wkręcamy go ponownie.

Anti-calc: Wygodne usuwanie kamienia i zabrudzeń za pomocą jednego pociągnięcia palcem.

Osady kamienia są problemem nie tylko dla efektywności prysznica, ale także utrudniają czyszczenie dyszy. Dzięki systemowi anti-calc, usuwanie osadów staje się prostsze. Większość naszych deszczownie i słuchawek posiada system Anti-Calc, który umożliwia łatwe usunięcie kamienia poprzez potarcie palcem lub delikatne przetarcie szmatką.

System anti-calc w natryskach to rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści użytkownikom. Dzięki niemu, możemy cieszyć się czystym i niezakłóconym strumieniem wody, przedłużając jednocześnie żywotność naszego natrysku. To inwestycja, która przynosi komfort, przyjemność i oszczędza czas na usuwaniu osadów z kamienia.

Dbałość o regularne i odpowiednie czyszczenie armatury przedłuży jej żywotność i utrzyma estetyczny wygląd na dłużej.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!