Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Polski Angielski Niemiecki Czeski Francuski Litewski Rosyjski Rumuński Słowacki Węgierski Włoski Bułgarski Ukraiński Hiszpański layouts.et Chorwacki Łotewski Holenderski layouts.me Serbski layouts.bn Austriacki layouts.ie layouts.si layouts.pt layouts.fi layouts.el

Kod rabatowy:REA10

Co należy wiedzieć o odpływie liniowym?

Mimo że żyjemy w XXI wieku, wielu z nas nadal nie wie, co to jest odpływ liniowy, kiedy warto go zastosować oraz jakie są różnice między nim a zwyczajnym brodzikiem. W celu poszerzenia wiedzy na ten temat, przygotowany został niniejszy artykuł. Dowiesz się z niego między innymi tego, kiedy warto zdecydować się na brodzik, a kiedy na odpływ liniowy, jak zaprojektować i zamontować prysznic bezbrodzikowy oraz w jaki sposób go czyścić, aby był czysty i funkcjonalny, czyli by nie stała w nim woda. Życzymy miłego czytania!

Co lepsze – brodzik czy odpływ liniowy?

Od kilku lat wśród osób remontujących łazienki lub projektujących je od podstaw, trwa nieustanna walka pomiędzy wyborem systemu do kabiny prysznicowej. Brodzik kontra odpływ liniowy ? Oto jest pytanie.

Tradycyjny brodzik – podsumowanie

Omawiając poszczególne rozwiązania, skupmy się na ich wadach i zaletach. W przypadku tradycyjnego brodzika plasują się one następująco:

Plusy:

- przetestowany system przez miliony ludzi na całym świecie,
- niezwykle bogata oferta produktowa współczesnego rynku,
- realizacja pod konkretny wymiar,
- model głęboki – kompromis pomiędzy wanną a prysznicem,
- model płaski – kompromis między brodzikiem a odpływem liniowym,
- ekonomiczne, dużo tańsze rozwiązanie.

Minusy:

- większy kłopot z dokładnym wyczyszczeniem miejsca stawania,
- mniejsza ilość miejsca wewnątrz kabiny,
- niska efektowność wizualna rozwiązania.

Opływ liniowy – podsumowanie

Nieco inaczej przedstawiają się wady i zalety prysznica bez brodzika. Oto one.

Plusy:

- nowoczesne rozwiązanie, zgodne z najnowszymi trendami wnętrzarskimi,
- możliwość umieszczenia prysznica w dowolnym miejscu w łazience,
- bezpieczeństwo wykonywania czynności higienicznych przez seniorów oraz przez osoby niepełnosprawne,
- ukryta elegancja i niepowtarzalny design,
- łatwość zachowania czystości,
- możliwość instalacji ogrzewania podłogowego.

Minusy:

- zdecydowanie większa trudność montażu,
- konieczność zaplanowania systemu na etapie projektowania domu,
- zdecydowanie większe koszty niż w przypadku tradycyjnego brodzika.

Jak zrobić prysznic bezbrodzikowy?

Zgodnie z powszechnie panującą opinią, zamontowanie prysznica bezbrodzikowego nie jest tak intuicyjne, jak w przypadku tradycyjnego brodzika. Prawdopodobnie w tym przypadku pomoc fachowca jest niezbędna nie tylko w fazie wykonywania projektu, ale również na etapie montażu.

Jak zamontować odpływ liniowy?

Zastanawiasz się, jak montować odpływ liniowy, aby w jak największym stopniu spełniał swoją rolę? Przede wszystkim dokładnie, z uwzględnieniem wszelkich aspektów. Na samym początku należy wykuć otwór w odpowiednim miejscu w stropie, w którym schowane zostanie całe podejście kanalizacyjne. Następnie niezbędne jest przyłączenie go do pionu z zachowaniem około 2-procentowego spadku. Po podłączeniu rury kanalizacyjnej konieczne jest wyliczenie różnicy między powierzchnią odpływu, a tzw. jastrychem. Obliczona wartość to grubość wylewki wlanej do otworu, po uprzednim wyjęciu odpływu. Po jej wyschnięciu niezbędne jest dokładne zaznaczenia miejsca, w którym znajdować się będzie odpływ na nóżkach oraz jego przewiercenie. W ostatnim kroku należy włożyć odpływ, podłączyć go do rury kanalizacyjnej, solidnie zamocować oraz sprawdzić brak awaryjności instalacji.

Jak wyczyścić i odetkać odpływ liniowy w prysznicu?

Ostatnią część poświęciliśmy aspektowi funkcjonalności i czystości. Z tego akapitu dowiesz się, jak czyścić ten rodzaj systemu sanitarnego oraz czy w odpływie liniowym powinna stać woda. Przechodząc do konkretów… Podłogę pod prysznicem można zmyć za pomocą tradycyjnego mopa. Ze względu na mniejszy osad z mydła niż w przypadku tradycyjnego brodzika, syfon w odpływie liniowym również jest bardzo łatwy do czyszczenia. Na początku niezbędne jest jedynie zdjęcie specjalnej osłonki osłaniającej rynienkę. Później wszystko idzie z górki. Bez problemu można wyjąć włosy oraz inne zanieczyszczenia, dzięki czemu nie będziemy mieć problemu z zalegającą na powierzchni wodą.

Jak z pewnością udało Ci się wywnioskować, zarówno zwyczajny prysznic z brodzikiem, jak i model z odpływem liniowym, ma swoje zalety i wady. To, czy dany system sprawdzi się w Twoim domu, jest ściśle uzależnione od preferencji wszystkich użytkowników oraz stopnia ich sprawności.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!