Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Do czego służy parawan nawannowy i jak go zamontować?

Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając parawan nawannowy i dlaczego właściwie warto w niego zainwestować? Obecnie osłony tego typu dają wiele możliwości aranżacyjnych. Pozwalają nie tylko na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni, ale stają się jednocześnie mocnym akcentem, podkreślającym stylowe wnętrza. Jak zamontować parawan nawannowy i znaleźć ten odpowiedni? Podpowiadamy!

Jaki parawan nawannowy wybrać?

Wybór parawanu nawannowego zależy tak naprawdę od twoich indywidualnych preferencji. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, powinieneś wziąć jednak pod uwagę kilka istotnych kwestii. Kto będzie korzystał z wanny? Ile masz miejsca w łazience? Na jakim efekcie najbardziej ci zależy? Czy parawan nawannowy ma być tylko funkcjonalnym dodatkiem, czy również estetycznym elementem dekoracyjnym?

Kiedy już odpowiesz sobie na tych kilka zasadniczych pytań, wybranie odpowiedniej osłony stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Dziś największym zainteresowaniem cieszą się parawany nawannowe ze szkła hartowanego. Na rynku nie brakuje jednak także tych wykonanych z tworzywa sztucznego. Są one znacznie tańsze, ale jednocześnie mniej trwałe, a nierzadko również efekt wizualny pozostawia wiele do życzenia.

Popularne rodzaje parawanów nawannowych

Zastanawiasz się, jak zamontować parawan nawannowy? To zależy przede wszystkim od typu osłony, na jaką się zdecydujesz. I tak do wyboru masz, między innymi:

Parawany nawannowe przesuwne

Często też nazywane są parawanami suwanymi. Ich podstawowa wersja składa się z reguły z jednego skrzydła, zamocowanego na prowadnicach. Jednak, jeśli zależy ci na bardziej obszernej wersji, na rynku znajdziesz także osłony złożone nawet z siedmiu elementów!

Prowadnice umieszczone są na wannie, a ekrany bez wysiłku złożysz do niewielkich kształtów, oszczędzając przestrzeń w łazience. Dlatego też en rodzaj osłony sprawdzi się szczególnie w małych pomieszczeniach.

Parawany nawannowe harmonijkowe

Zawierają co najmniej dwa węższe skrzydła i składają się, jak sama nazwa wskazuje, niczym harmonijka. Pierwsze skrzydło montuje się do ściany za pomocą specjalnego profilu, dzięki czemu nie ma potrzeby ingerowania w strukturę wanny, jak w przypadku parawanu składanego.

Parawany nawannowe wahadłowe

W tym przypadku może występować wyłącznie jedno skrzydło, zamontowane na specjalnych zawiasach. Umożliwiają one odchylenie osłony zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz wanny. Montaż takiego parawanu również przebiega szybko i nie wymaga ingerowania w strukturę wanny.

Niezależnie od tego, jaki typ wybierzesz, zwróć też koniecznie uwagę na jeszcze jedną kwestię. Mianowicie, jaką wysokość ma parawan nawannowy. Ten parametr zależny jest przede wszystkim od całkowitej wysokości twojej łazienki oraz wanny. Zatem przed zakupem upewnij się, że osłona w połączeniu z wanną, nie będzie zahaczać o sufit.

Jedno jest pewne, sam parawan, aby był użyteczny i właściwie spełniał swoją funkcję, powinien być zawsze o kilkanaście centymetrów dłuższy, niż użytkownik, który stoi w wannie.

Dlaczego warto zainwestować w parawan nawannowy?

Współczesne parawany nawannowe mogą stać się modnym dodatkiem szczególnie do industrialnych i loftowych wnętrz, za sprawą czarnych, matowych profili. Poza tym stanowią skuteczną ochronę przed zachlapaniem łazienki, co ułatwia utrzymanie ogólnego porządku w pomieszczeniu.

To również idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie chcą rezygnować z wanny, ale zależy im także na możliwości szybkiego spłukania się, bez zalewania podłogi. Parawan nawannowy pozwoli ci stworzyć funkcjonalną przestrzeń tanim kosztem. Tym samym jest to szczególnie polecana opcja w niewielkich łazienkach, gdzie nie ma możliwości jednoczesnego umiejscowienia wanny i prysznica.

Już dziś sprawdź, jakie możliwości dają ci parawany nawannowe, znajdź swój idealny model i ciesz się użytecznie zagospodarowaną przestrzenią w łazience.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!