Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Ja urządzić łazienkę?

Trendy w aranżowaniu wnętrz zmieniają się na przestrzeni wieków. Kiedyś nasze kuchnie były duże, a łazienki małe – dzisiaj modne są duże przestrzenie kąpielowe i coraz mniejsze kuchnie. Coraz bardziej popularnym jest, że w łazience znajduje się nie tylko wanna, ale również kabina prysznicowa. Dlatego tuż po zakupie mieszkania lub domu, powinno zwrócić się uwagę na właściwe i przemyślane zaaranżowanie łazienkowego wnętrza.

Od czego zacząć?

Łazienka powinna być wygodna, funkcjonalna i bezpieczna. Wpływ na te trzy czynniki posiada rozmieszczenie poszczególnych mebli w łazience, a także wybór odpowiednich materiałów wykończeniowych. Zaleca się na przykład, aby kabina lub wanna miały wolną przestrzeń wokół siebie na odległość przynajmniej jednego metra. Jednocześnie kluczowe wyposażenie łazienki należy umieszczać w pobliżu pionu kanalizacyjnego. W łazience z oknem nie powinno się pod nim ustawiać umywalki, ani wanny, gdyż utrudnia to swobodne manewrowanie okiennicą.

Wiele zależy od metrażu

Małe łazienki mogą być tak samo funkcjonalne jak większe metraże. Warunkiem jest przemyślana i pomysłowa aranżacja oraz ciekawe akcesoria do łazienki. W niewielkiej łazienkowej przestrzeni na pewno sprawdzi się kabina prysznicowa 80×80 lub nawet o nieco większych wymiarach. Dobrym pomysłem jest zamontowanie drzwi przestawnych, a za nimi wnęki lub szafy, gdzie ukryjemy środki czystości lub sprzęty gospodarstwa domowego. W małych wnętrzach muszą dominować jasne kolory, poleca się też zamontowanie luster, gdyż takie rozwiązania optycznie zwiększają ilość przestrzeni w pomieszczeniu. Z kolei w dużych łazienkach możemy pozwolić sobie na ekstrawaganckie rozwiązania, jak na przykład umieszczenie wanny na środku pomieszczenia.

Co zrobić z pralką?

Pralkę zazwyczaj umieszczamy w łazience. Tylko gdzie ją najlepiej postawić? Dla zapewnienia większego komfortu można wybrać miejsce obok umywalki. Pralkę również można schować za zasłoną z drzwi przesuwanych. Przed pralką musi znajdować się nieco wolnego miejsca. Jeśli wnętrze jest szczególnie małe, to idealnym rozwiązaniem będzie pralka ładowana od góry.

A może najlepiej prysznic?

Kabina to nie tylko oszczędność miejsca, ale również mniejsze zużycie wody. Komfort jest nam w stanie zapewnić już kabina prysznicowa 80×80. Obecnie na rynku istnieje szereg propozycji od różnych producentów, którzy oferują ciekawe funkcje. Zwolenników relaksu na pewno ucieszy możliwość zainstalowania dyszy, które opłukują nasze ciało na różnych wysokościach. W kabinie prysznicowej zainstalować możemy nawet sprzęt MP3.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!