Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Jak zamontować prysznic z deszczownicą? Poradnik krok po kroku

Marzysz o relaksującym prysznicu, który nie tylko pomoże w codziennej higienie, ale też zapewni Ci odprężenie podczas każdej kąpieli? Prysznic z deszczownicą to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną połączyć codzienną higienę z doświadczeniem niczym ze spa w zaciszu własnej łazienki. W poniższym poradniku pokażemy krok po kroku, jak samodzielnie zamontować prysznic z deszczownicą. Z nami z łatwością przekształcisz swoją łazienkę w luksusowy kącik relaksu. Zajrzyj niżej i sprawdź wartościowe wskazówki!

Zaplanuj montaż prysznica z deszczownicą

Instalacja prysznica z deszczownicą nie będzie możliwa, jeśli wcześniej nie kupisz odpowiedniego sprzętu. Na rynku dostępne są różne rodzaje deszczownic, jak więc wybrać najlepszą? Przy jej wyborze zwróć uwagę na kilka kryteriów.

Ważny będzie m.in. rozmiar. Deszczownica prysznicowa powinna być dostosowana do wielkości i kształtu kabiny prysznicowej. Większe modele są idealne do przestronnych łazienek, natomiast w mniejszych przestrzeniach lepiej sprawdzą się kompaktowe warianty. Weź pod uwagę także materiał. Stal nierdzewna i chromowane modele oferują długotrwałą wytrzymałość oraz łatwość w czyszczeniu. Zwróć uwagę również na oferowane przez dany model funkcje. Nowoczesne deszczownice mogą oferować różnorodne ustawienia strumienia wody, od delikatnej mgiełki po intensywny, masujący strumień.

Następnym krokiem jest zgromadzenie wszystkich narzędzi potrzebnych do przeprowadzenia instalacji. Mogą Ci się przydać różnego rodzaju klucze i śrubokręty, ale także wiertarka z zestawem wierteł, poziomica oraz silikon sanitarny. Upewnij się też, że wybrana deszczownica pasuje do Twojej instalacji wodnej.

Wszystko gotowe? Ustal, gdzie dokładnie zainstalujesz deszczownicę i przejdź do kolejnego etapu prac.

Instalacja prysznica z deszczownicą krok po kroku

Instalacja prysznica z deszczownicą jest dość prosta. Wystarczy, że będziesz postępował zgodnie z tymi krokami:

1. Zacznij od montażu baterii prysznicowej. Zazwyczaj bateria prysznicowa jest montowana na ścianie. Sprawdź, jaka wysokość montażu będzie odpowiednia, uwzględniając wzrost wszystkich domowników. Użyj poziomicy, aby upewnić się, że bateria będzie zamontowana równo. Przykręć baterię do ściany za pomocą wiertarki i odpowiednich kołków.

2. Podłącz przyłącze wodne i kanalizacyjne. Podłącz nową baterię prysznicową do istniejących rur wodnych. Upewnij się, że wszystkie połączenia są szczelne, używając odpowiednich uszczelniaczy — to zminimalizuje ryzyko przecieków.
3. Zamontuj deszczownicę. Ten krok należy podzielić na dwa etapy:
3.1. Zacznij od właściwego umiejscowienia deszczownicy: Idealne miejsce to centrum kabiny prysznicowej. Pozwoli to na swobodne korzystanie z prysznica i zapewni równomierne rozprowadzenie wody w czasie kąpieli.

- Jak wysoko deszczownica powinna się znajdować?

Deszczownica: ile nad głową? Najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest montaż jej ok. 20-25 cm nad głową najwyższego domownika. Dzięki temu nie będzie on o nią zaczepiał, a jednocześnie ta wysokość będzie równie funkcjonalna dla pozostałych osób.

3.2. Przejdź do montażu. W pierwszej kolejności zamontuj drążek deszczownicy do ściany. Przy pomocy wiertarki wywierć otwory na kołki rozporowe. Wprowadzając w nie śruby, przymocuj drążek. Gwinty rury pokryj taśmą teflonową, by nie pojawiły się przecieki przy użytkowaniu. Następnie przykręć głowicę deszczownicy do drążka. I gotowe!

Sprawdź szczelność i oczyść prysznic

Po zainstalowaniu prysznica z deszczownicą niezwykle ważne jest dokładne sprawdzenie szczelności całego systemu. Tylko w ten sposób zyskasz pewność, że nie występują żadne przecieki. Włącz wodę i dokładnie obejrzyj wszystkie połączenia i przewody, zwracając szczególną uwagę na miejsca, w których mogą pojawić się krople wody.

Jeśli zauważysz nieszczelność, dokręć połączenia lub ponownie zastosuj uszczelniacz. Następnie przeprowadź generalne czyszczenie miejsca instalacji. Usuń wszelkie pozostałości po montażu: opakowania po deszczownicy, pył po wierceniu czy ślady silikonu tam, gdzie ich nie powinno być. Wyczyść deszczownicę oraz inne elementy prysznica, używając delikatnych środków czyszczących.
Zrobione? W takim razie czas na pierwszy prysznic! Miłego korzystania!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!