Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Jaki stelaż podtynkowy będzie najlepszy?

Sposobów na montaż mis WC jest coraz więcej. Nic w tym dziwnego — zmieniająca się moda i coraz to nowsze modele ubikacji wymagają nowych rozwiązań. Jednym z najpopularniejszych w ostatnich latach jest stelaż podtynkowy. Co dokładnie kryje się pod tym określeniem? I co ważniejsze: jaki zestaw podtynowy WC będzie najlepszy? Zajrzyj poniżej, a znajdziesz odpowiedzi na te pytania!

Stelaż podtynkowy: co to jest?

Chcesz, aby Twoja łazienka z toaletą była praktyczną przestrzenią, w której poszczególne elementy wyposażenia bez potrzeby nie znajdują się na widoku? W takim razie stelaż podtynkowy jest tym, czego szukasz! Metalowa rama z miejscem na baczek na wodę, z odpływem i spłuczką — tak w najprostszy sposób można go opisać.
Stelaż podtynkowy pozwala ukryć instalację sanitarną w ścianie, dzięki czemu ani baczek, ani rury doprowadzające i odprowadzające wodę nie znajdują się na wierzchu. W ten sposób łazienka z toaletą stają się estetyczniejsze, a Ty zyskujesz mniej elementów do systematycznego mycia.

Stelaż podtynkowy: jaki wybrać?

Zestaw podtynkowy: jaki wybrać, aby był funkcjonalny i pasował do aranżowanej przestrzeni? To pytanie musi zadać sobie każdy, kto planuje jego montaż w swojej toalecie. Jeśli zdecydowałeś się na zakup stelaża, dokładnie przemyśl kilka aspektów, które pomogą Ci w wybraniu najlepszego modelu. Jakie to aspekty?

Rodzaj stelaża podtynkowego a sposób jego montażu

Najczęściej wyróżnia się dwa główne typy stelaży podtynkowych ze względu na ich sposób montażu. Są to:

- stelaże do zabudowy ciężkiej (mokrej);
- stelaże do zabudowy lekkiej (suchej).

Pierwsze z nich, stelaże do zabudowy ciężkiej, wymagają odrobinę większego nakładu pracy. Wiąże się to z ich potoczną nazwą, zabudową mokrą, którą określa się konieczność montażu takich stelaży w ścianach murowanych oraz ich późniejszą konieczność obmurowania. Są one jednak przeważnie tańszymi stelażami niż te do zabudowy lekkiej.
Stelaże do zabudowy lekkiej cieszą się znacznie większą popularnością, ponieważ są prostsze w montażu. Inaczej określa się je jako te do zabudowy suchej, gdyż nadają się do montażu w ścianach z płyt gipsowo-kartonowych i to również nimi można taki stelaż obudować. A co więcej, takie modele mogą być również wykorzystywane w zabudowie w ścianach murowanych.

Stelaż podtynkowy do misy WC czy bidetu?

Przy wyborze odpowiedniego stelażu podtynkowego należy zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Wbrew pozorom Stelaż podtynkowy WC nie jest jedyną opcją, jaką możesz zakupić. Dostępne w sprzedaży są także stelaże pod bidety, a nawet pod umywalkę. Poszczególne modele mogą różnić się między sobą wymiarami, dlatego też jest to ważny aspekt, o którym należy pamiętać.

Uniwersalność danego stelaża podtynkowego

Czy każda miska pasuje do każdego stelaża? Nie zawsze. Wielu producentów tworzy kompletne zestawy, które mają rację bytu tylko w oryginalnym zestawieniu. Nie jest to jednak reguła. Z łatwością znajdziesz również stelaże podtynkowe uniwersalne — np. w naszym sklepie internetowym.
Co oznacza uniwersalność stelaża? To znaczy, że zastosowane w nim zostały otwory montażowe o uniwersalnej szerokości, pasujące do najpopularniejszych elementów doprowadzających i odprowadzających wodę do mis WC. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne — upewnij się jednak, że na pewno możesz na nie postawić.

Kompletność zestawu stelaża i jego możliwości

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego zestawu, sprawdź, co zawiera. Korzystnym wyborem jest zestaw ze stelażem ze stali nierdzewnej, który wyposażony jest od razu w komplet rur, elementy montażowe do osadzenia stelaża i podwieszenia misy WC. Warto sięgać po zestaw, w którego komplecie znajduje się również dwufunkcyjny przycisk spłukujący.
Pamiętaj także o nośności danego modelu. Wiele proponowanych rozwiązań gwarantuje udźwig nawet do 400 kg, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nie ulegnie on szybkiemu zniszczeniu. Zwróć również uwagę na okres gwarancji, jaki proponuje producent. Przeważnie są to dwa lata.
Weź pod uwagę wszystkie wymienione wyżej aspekty, a łatwiej będzie Ci podjąć trafną decyzję zakupową. Powodzenia!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!