Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Miniporadnik: wady i zalety wanny z parawanem

Współczesne projekty łazienek charakteryzują się nie tylko wysoką użytecznością, ale też wyjątkową estetyką. Ciekawym uzupełnieniem funkcjonalnej i eleganckiej przestrzeni może być parawan, umieszczony tuż przy wannie. Czemu służy taki element wyposażania poza niewątpliwym aspektem dekoracyjnym? Dowiedz się w dalszej części artykułu.

Wanna z parawanem – czym się wyróżnia?

Parawanem nawannowym nazywamy osłonę montowaną tuż przy wannie w celu ochrony pozostałych części pomieszczenia przed rozchlapywaniem wody. Urządzenia sanitarne wyposażone w ten element nie tylko prezentują się nowocześnie, ale też ułatwiają aranżacje małych przestrzeni, z których projektowaniem najczęściej muszą mierzyć się właściciele niewielkich mieszkań.
Ilość dostępnego miejsca nierzadko warunkuje to, jaki parawan najlepiej sprawdzi się w naszej łazience. Najpopularniejsze projekty, stosowane w nowoczesnych wnętrzach to:
- Parawan harmonijkowy – złożony z kilku (minimalnie dwóch) elementów składanych za zasadzie harmonijki, pozbawiony prowadnic.
- Parawan wahadłowy – jednoelementowy, osadzony na prowadnicach, uchylany obustronnie (do wewnątrz i na zewnątrz).
- Parawan przesuwny – jedno lub kilkuczęściowy, przypominający nieco drzwi do kabin prysznicowych.
- Parawan stały – nieotwierający się, zamontowany na stałe.

Dlaczego warto postawić na łazienkę z wanną i parawanem?

Komu warto polecić parawan nawannowy? Przede wszystkim osobom, które uwielbiają relaksujące kąpiele i spędzają w gorącej wodzie sporo czasu. Osłona nie tylko chroni łazienkę od przypadkowych kropel wody, ale też może zmniejszyć ciąg powietrza, jeśli w pomieszczeniu pojawiają się przeciągi. Dzięki temu korzystanie z wanny staje się jeszcze bardziej komfortowe.
Na parawan powinni zdecydować się ci, którzy ze względu na ograniczoną przestrzeń zmuszeni są do umieszczenia urządzeń sanitarnych, mebli i pralki w bardzo bliskim sąsiedztwie. Szyba oddzielająca wannę od innych elementów wyposażenia łazienki ułatwia zachowywanie czystości – mydliny z kąpieli nie będą już zanieczyszczać powierzchni szafek czy urządzeń AGD.
Wiele osób decyduje się na dodatkową osłonę również ze względów dekoracyjnych. Odpowiednio dobrany rodzaj parawanu dodaje wnętrzu unikatowego charakteru. Zatem warto rozważyć jego montaż, jeśli zależy nam na nietuzinkowym wystroju w stylu retro, glamour, industrialnym lub innym.

Kiedy parawan może się nie sprawdzić?

Parawan nawannowy nie ma zbyt wielu wad. Jednak może okazać się kłopotliwy dla osób, które nie przepadają za sprzątaniem – stanowi dodatkową powierzchnią, o którą należy zadbać. Co więcej, bywa trudny w dokładnym czyszczeniu, szczególnie gdy mamy do czynienia z modelem wyposażonym w prowadnice. Ponadto osoby z ograniczonym budżetem powinny pamiętać, że element ten zwiększa koszty remontu lub wykończenia łazienki. Cena zakupu parawanu waha się od około 350 do 900 zł. Dodatkowa szyba może też utrudniać dostęp do wanny osobom z niepełnosprawnościami. Czasami utrudnia też rodzicom kąpiel małych dzieci.

Parawan nawannowy – jaki wybrać, aby wzbogacić aranżację?

Łazienka z wanną z parawanem prezentuje się bardzo nowocześnie, schludnie i ciekawie. Aby stała się chlubą całego mieszkania, należy pamiętać o doborze odpowiedniego projektu osłony do stylu, w jakim utrzymany jest jej wystrój. Podpowiadamy, jaki parawan nawannowy do konkretnego typu aranżacji wybrać:

- Do łazienki typu loft, industrialnej oraz retro: Surowość, utylitarność i proste, geometryczne kształty to coś, co sprawdzi się doskonale we wnętrzach inspirowanych starodawną estetyką przemysłowych hal i fabryk. Uwielbiany styl industrialny dopełni czarny parawan z aluminiowymi profilami. Sprawdzi się także w wystrojach retro i loftowych.

- Do łazienki glamour: Przepych i blask typowy dla estetyki glamour podkreśli szklany parawan z elementami w kolorze złota. Ciepły połysk doda prestiżu wnętrzu i stworzy wrażenie luksusu.

- Do łazienki awangardowej: nietuzinkowe aranżacje awangardowe zyskują na uroku w towarzystwie nietypowych barw i form. Wahadłowy parawan w obłym kształcie z szybą o zaokrąglonych rogach to świetna propozycja dla miłośników nietypowych aranżacji.

- Do łazienki skandynawskiej: minimalizm, prosta i funkcjonalność to cechy, które idealnie odwzorowuje składany parawan przesuwany z chromowanymi profilami.
Powyższe propozycje znajdziesz w ofercie naszego sklepu Rea. Odmień Twoją łazienkę ze stylowym parawanem nawannowym!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!