Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Naprawa dozownika do mydła – 3 istotne wskazówki. Zrób to sam!

Każdy z nas miał pewnie kiedyś do czynienia z niesprawnym dozownikiem do mydła, który nie chce prawidłowo dawkować płynu. Chociaż wydaje się to błahe, zatkany czy niesprawny dozownik jest często źródłem frustracji podczas korzystania z łazienki/toalety. Zamiast kupować nowy model, zastosuj kilka prostych wskazówek, które przywrócą niesprawnemu dozownikowi funkcjonalność. Oto 3 istotne wskazówki, dzięki którym naprawisz swój dozownik do mydła bez niczyjej pomocy!

1. Dozownik do mydła nie pompuje? Określ przyczynę!

Chwila, w której odkrywasz, że Twój dozownik do mydła nie pompuje płynu, bywa bardzo frustrująca. To małe akcesorium ma bardzo prostą budowę, ale psuje się z wielu powodów. Dozownik może nie działać na przykład dlatego, że w rurce pobierającej płyn znajduje się zakrzepła grudka mydła. Czasem są to po prostu uszkodzone wewnętrzne mechanizmy, które uniemożliwiają prawidłowe działanie.

Zanim kupisz nowy dozownik do mydła, sprawdź, co może być przyczyną usterki tego, który posiadasz. Często jest ona banalna i łatwa do rozwiązania, a właściwe podejście może przywrócić Twojemu dozownikowi pełnię sprawności. Większość modeli jest bardzo prosta w obsłudze i w konstrukcji.

Aby zdiagnozować problem z dozownikiem, zacznij od delikatnego przekręcania i naciskania mechanizmu pompki – blokada może wynikać z prostego zakleszczenia. Jeśli to nie pomoże, rozebranie dozownika pozwoli Ci zidentyfikować zakrzepłe resztki mydła lub inne przeszkody blokujące jego działanie. Upewnij się także, że rurka pobierająca płyn jest właściwie podłączona i nie jest uszkodzona.

2. Dozownik do mydła nie działa? Wymień niesprawną część!

Nie każda awaria dozownika mydła wymaga zakupu nowego urządzenia. Często wystarczy wymiana pewnych części. Na przykład, jeśli sprężyna w dozowniku jest uszkodzona, zastąp ją nową, zamiast kupować kolejne akcesorium. W wielu sklepach dostępne są zestawy naprawcze dla dozowników mydła, które zawierają najczęściej psujące się elementy.

Sprawdź również stan rurki w dozowniku. Jeśli jest załamana lub za krótka, zastąp ją nową. Możesz to zrobić samodzielnie w bardzo prosty sposób – jej wymiana jest bardzo intuicyjna. Mała korekta jest nierzadko kluczem do przywrócenia pełnej funkcjonalności dozownika do mydła.

Jeśli problem nie leży w jednej konkretnie usterce, zbadaj mechanizm dozownika. Być może wymaga on kompleksowej wymiany, ale na pewno jest tańszy niż zakup nowego dozownika. Mechanizmy do dozowników do mydła znajdziesz także w naszym sklepie w przystępnej cenie.

3. Zadbaj o regularne czyszczenie i konserwację dozownika

Regularne czyszczenie i konserwacja dozownika to klucz do jego długiej żywotności. Zakrzepłe resztki mydła nierzadko blokują mechanizm odpowiadający za przepływ płynu z dozownika, dlatego warto regularnie płukać akcesorium ciepłą wodą. W ten sposób unikniesz gromadzenia resztek i skrzeplin, które zatykają rurkę dozownika, uniemożliwiając swobodny przepływ mydła.

Oprócz mydła kamień i osad mogą również zakłócać działanie dozownika. Regularne czyszczenie i odkamienianie przedłuży życie Twojego akcesorium. Możesz myśleć, że to czasochłonna i wymagająca czynność. Nic bardziej mylnego. Użyj do tego domowych środków takich jak ocet czy cytryna, które świetnie usuwają osady mineralne z dozowników, przywracając im sprawność. Kwas cytrynowy i ciepła woda to dobry sposób!

Jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek, Twój dozownik do mydła z pewnością zacznie na powrót działać bez zarzutów przez długi czas. Czyść go regularnie, wszelkie usterki wymieniaj na bieżąco, a Twój dozownik na mydło nigdy nie utraci swojej sprawności!

Pamiętaj oczywiście o tym, że jeśli wszystkie wyżej wymienione sposoby zawiodą, trzeba będzie wymienić dozownik. Nie warto jednak wyrzucać dozownika, z którym jesteś już od długiego czasu – może być piękny, może stanowić pamiątkę czy drobny upominek na parapetówkę lub po prostu stanowić nieodzowną część wystroju. Zanim go wyrzucisz, spróbuj go naprawić – to niewielki wysiłek!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!