Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Proste sposoby na to, jak oszczędzać wodę w domu!

Dlaczego warto oszczędzać wodę? Po pierwsze, choćby ze względu na naszą planetę i ekologiczny tryb życia. Coraz więcej osób świadomie korzysta z rozwiązań, umożliwiających jak najmniejsze zużycie wody. Po drugie oszczędne gospodarowanie nią, to również mniejsze rachunki. Co za tym idzie, zyskuje nie tylko nasza planeta, ale przede wszystkim twój domowy budżet. Dziś przedstawimy ci łatwe sposoby na oszczędzanie wody w domu!

Czy baterie łazienkowe mają znaczenie?

Tak! Baterie łazienkowe to jeden z tańszych i prostszych sposobów na to, by oszczędzać wodę w domu. Zastanawiasz się, jak to możliwe? Dziś większość nowoczesnych modeli ma wbudowany termostat. Umożliwi ci on ustawienie stałej temperatury, dzięki czemu wyeliminujesz zużycie wody, do którego dochodziłoby za każdym razem, podczas ustawienia odpowiadającej ci ciepłoty. Jest to szczególnie przydatna opcja przy:

- bateriach prysznicowych,
- bateriach wannowych.

Baterie łazienkowe z perlatorem

Kolejny sposób na zmniejszenie zużycia wody to inwestycja w baterie łazienkowe, wyposażone w perlator, znany też jako areator. Jest to nic innego jak specjalna siatka na końcówce wlewki kranu. Jak działa? Napowietrza ona strumień wody i podnosi jej ciśnienie. Dzięki temu zyskujesz poczucie, że otrzymujesz więcej wody, a w rzeczywistości zużywasz jej znacznie mniej. Perlator sprawdzi się zwłaszcza przy:

- kranach i bateriach kuchennych ,
- kranach i bateriach umywalkowych ,
- bateriach bidetowych.

Baterie łazienkowe z jednym uchwytem

Oszczędzanie wody będzie również prostsze z baterią, która ma jeden uchwyt, regulujący zarówno temepraturę jak i ciśnienie. Rozwiązanie to pozwala na szybką i bezproblemową zmianę ciepłoty cieczy, bez zbędnego jej marnowania.

Oszczędzanie wody a klasa ekologiczna

Każdy producent baterii łazienkowych zobowiązany jest do podania podstawowej specyfikacji technicznej danego modelu. W tym również klasy ekologicznej. Co podpowiadają ci te konkretne dane? Jest to informacja o ilości przepływu wody na każdą sekundę używalności.

Największą oszczędnością wody charakteryzują się baterie łazienkowe z symbolem „Z”. Najczęściej zużywają one nie więcej niż 0,15 l na sekundę, co daje około 9 l na minutę. Tego rodzaju baterie z reguły wyposażone są w jeden uchwyt, eko blokady lub są po prostu bezdotykowe, a strumień wody uruchamia się za pomocą specjalnej czujki ruchu.

Jak oszczędzać wodę w spłuczce?

Także spłuczki WC dają sporo możliwości na oszczędzanie wody. Obecnie najnowsze modele wyposażone są w przydatny mechanizm start-stop, dzięki któremu bez problemu wstrzymasz strumień. Sprawdź też pojemność spłuczki – 6 litrów to wystarczająca ilość wody, by utrzymać toaletę w czystości.

Dobrym rozwiązaniem jest również mechanizm z podwójnym systemem spłukiwania. Jak działa? Wszystko zależy od wybranego modelu, ale ogólna zasada jest taka sama. Pierwszy przycisk pozwala na zużycie mniejszej ilości wody – na przykład tylko połowy objętości całego zbiornika. Drugi zaś pobiera całą ilość cieczy, obecną w spłuczce. W zależności więc zapotrzebowania możesz kontrolować zużycie wody.

Mniejsze zużycie wody to niższe rachunki

Oczywiście mniejsze zużycie wody niesie za sobą oszczędność finansową. Dziś niemal wszystkie nowoczesne modele baterii czy spłuczek wyposażone są w systemy, które ograniczają przepływ wody. Jednak nawet jeśli posiadasz nieco starszy model kranu lub toalety, w sklepie z armaturą łazienkową bez problemu dokupisz perlator czy mechanizm, który umożliwi ci stworzenie podwójnego systemu spłukiwania.

W dobie, kiedy słyszy się, iż nasza planeta potrzebuje wytchnienia, a surowce naturalne nadmiernie są wykorzystywane, oszczędzanie wody to również dobry sposób na włączenie się w ochronę środowiska.

Mamy nadzieję, że tych kilka prostych sposobów na oszczędzanie wody pomoże ci znacząco ograniczyć jej zużycie. Przekonaj się sam, jak niewiele potrzeba, by nie tylko wpłynąć pozytywnie na środowisko, ale jednocześnie, by zachować dodatkowe środki pieniężne w domowym budżecie, poprzez niższe rachunki za wodę.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!