Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Sufit podwieszany w łazience – dlaczego warto się na niego zdecydować i kiedy?

Sufity podwieszane często można spotkać w domach i mieszkaniach o wysokich ścianach, a także w bardzo wielu biurach. Co ciekawe, nie są rzeczą niespotykaną w łazienkach, zwłaszcza tych urządzonych w stylu modernistycznym. Nowoczesność tego rozwiązania przejawia się nie tylko w aspekcie estetycznym, ale również funkcjonalnym. Jak urządzić łazienkę z sufitem podwieszanym? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czy podwieszany sufit będzie pasował do każdej łazienki?

Sufit podwieszany do łazienki – dlaczego warto?

Decydując się na sufit podwieszany w łazience, otwiera się bardzo szerokie pole dla niesamowitych, estetycznych, pełnych nieoczekiwanej i zachwycającej gry światła aranżacji. W wielu budynkach, zwłaszcza z okresu przedwojennego i starych kamienic (ale nie tylko), sklepienie znajduje się stosunkowo wysoko, podwieszany sufit pozwala je więc mocno obniżyć.

Jest to czynność atrakcyjna z wielu względów: estetycznego i finansowego. Obniżenie sufitu, zwłaszcza w sezonie grzewczym, pozwala na obniżenie rachunków za ogrzewanie i lepsze docieplenie danego pomieszczenia, a przez to całego mieszkania i domu. Nie inaczej bywa w łazienkach, które – nawet z pomocą silnego grzejnika – mogą niekiedy pozostawać nieprzyjemnie chłodne jesienią i zimą, a nawet wczesną wiosną.

Aspekt estetyczny jest równie istotny, bo bardzo wielu ludzi nie przepada za przebywaniem w pomieszczeniach, w których jest zbyt dużo wolnej przestrzeni, a ściany wydają się ciągnąć aż pod niebo. Dodatkowo obniżenie sufitu sprawia, że w łazience przestaje występować pogłos, który wielu osobom może przeszkadzać w zrelaksowaniu się, czy to w kąpieli, czy podczas porannej toalety.

Decydując się na sufit podwieszany w łazience, zyskuje się możliwość zakrycia nieestetycznych elementów łazienki, na przykład wystających rur, których widok szpeci wystrój całego pomieszczenia. Wszelkie mankamenty górnej części pomieszczenia podwieszany sufit w łazience kryje jak żadne inne rozwiązanie! To oczywiście nie wszystko!

Podwieszany sufit a mała łazienka

Nowoczesne sufity w łazienkach często bywają podwieszane ze względów i estetycznych, i praktycznych, jednak wiele osób zastanawia się, czy sufit podwieszany w małej łazience to dobry pomysł. Kwestia nie jest tak skomplikowana, jak mogłaby się wydawać, ponieważ nawet łazienka o małej powierzchni może nadawać się do zastosowania tej metody pod warunkiem, że nie jest zbyt… niska.

Chodzi bowiem o to, by optycznie pomieszczenie wzbogacić, w przypadku bardzo niskich pomieszczeń jest to jednak czynność, która mija się z celem. Pomieszczenie takie stanie się bardzo ciasne, a przebywanie w nim niekoniecznie będzie przyjemne, zwłaszcza dla osób, które chcą mieć oddech w tak intymnej przestrzeni.

Należy więc stosować metodę podwieszania sufitu z głową, a z pewnością pomoże ona w estetycznym zaaranżowaniu przestrzeni nawet małych łazienek. Warto też zasięgnąć porady fachowca przed ostatecznym wyborem tej metody!

Co na sufit w łazience – kwestie techniczne, propozycje aranżacyjne

Sposobów kształtowania sufitów podwieszanych w łazienkach jest naprawdę bardzo dużo, a ostateczny kształt zależy od zamysłu i przestrzeni. Faktem jest, że bez względu na rodzaj wnętrza używa się do tego typu czynności nieomal tych samych materiałów z kilkoma wyjątkami, o których należy bezwzględnie przypomnieć.

Do wykonania podwieszanych sufitów będą potrzebne:

- płyty kartonowo-gipsowe;
- masy do spoinowania;
- profile przyścienne typu UD;
- profile główne typu CD;
- uchwyty typu ES;
- wkręty montażowe.

Należy pamiętać, że owa lista wymaga modyfikacji w przypadku materiału, jakimi są płyty kartonowo-gipsowe. Do łazienek należy wybierać wyłącznie takie, które są odpowiednie do użytkowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Są impregnowane substancjami, które zapobiegają nadmiernemu wchłanianiu wilgotności, ograniczając ją do tego stopnia, że stosowanie płyt kartonowo-gipsowych jest bezpieczne w łazience. Nie psują się, mogą więc służyć jako materiał do podwieszania sufitu. Zwłaszcza wtedy, gdy tworzony jest sufit podwieszany nad prysznicem.

Dzięki płytom kartonowo-gipsowym w łazienkach stworzyć można sufity podwieszane z panelami lustrzanymi lub świetlnymi, o mieszanej strukturze (wielopoziomowe), a także w kształcie wyspy. Te ostatnie są centralnym miejscem sufitu, wokół którego warto rozmieścić odpowiednie oświetlenie, by nadać łazience niezwykłego charakteru!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!