Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Typy wylewek do baterii kuchennych – krótki przewodnik. Sprawdź!

Wybór odpowiedniej wylewki do baterii kuchennej jest bardzo ważny, bo wpływa na funkcjonalność i estetykę Twojej kuchni. W naszym przewodniku przedstawiamy różne rodzaje wylewek do baterii kuchennych oraz podpowiadamy, jak dokonać wyboru odpowiedniego modelu, który idealnie wpasuje się we wnętrze Twojej kuchni!

Dwufunkcyjne wylewki do baterii kuchennych

Dwufunkcyjne wylewki do baterii kuchennych stają się coraz bardziej popularne – zapewnią Ci większą elastyczność i funkcjonalność podczas codziennego użytkowania. Tego typu wylewka do kranu sprawia, że bateria kuchenna zyskuje dwa tryby działania: regularny przepływ wody oraz strumień wody pod większym ciśnieniem – szczególnie polecany do usuwania trudnych zabrudzeń z naczyń i sztućców. Dzięki takiej konstrukcji wylewka do zlewu zyskuje na nowoczesnym wyglądzie, który dodaje elegancji każdej kuchni.
Kran wylewka w wersji dwufunkcyjnej umożliwia łatwe przełączanie między różnymi trybami przepływu wody. Dzięki temu z łatwością dostosowujesz strumień wody do konkretnej sytuacji, czy to podczas napełniania garnka, czy mycia warzyw. Odpowiednio dobrana wylewka do zlewozmywaka znacząco usprawnia prace w kuchni i pozwala oszczędzać wodę!

Wybierając spośród rodzajów wylewek dostępnych na rynku, zwracaj uwagę na jakość wykonania i materiały użyte do produkcji. Wysokiej jakości wylewki do zlewozmywaka charakteryzują się trwałością i odpornością na uszkodzenia. Pomyśl też, czy preferowany przez Ciebie rodzaj wylewki do baterii pasuje do wystroju wnętrza Twojej kuchni – mocno odstający stylistycznie element nie jest dobrym rozwiązaniem!

Kran – wylewka wysoka

Wysokie wylewki to elegancki design połączony z praktycznością. Duża wysokość wylewki do zlewu ułatwia napełnianie wysokich naczyń czy garnków, a także umożliwia swobodne operowanie dużymi naczyniami pod strumieniem wody. Estetyka wysokich wylewek przemawia do osób ceniących nowoczesne rozwiązania.

Wysoki kran wylewka zapewnia większą przestrzeń roboczą pod strumieniem wody, co jest szczególnie przydatne przy przygotowywaniu posiłków czy myciu produktów spożywczych. Pamiętaj jednak, by dopasować wylewkę tego typu do wielkości zlewu, by uniknąć zachlapania i niepotrzebnego rozpryskiwania wody.

Wybierając wysoką wylewkę do kranu, zwróć uwagę, w jaki sposób pracuje. Dobrej jakości wysoka wylewka powinna działać gładko, bezproblemowo przełączać się między ciepłą a zimną wodą oraz być łatwa w montażu. W naszym sklepie nie znajdziesz wylewek, które nieprzyjemnie odbijają, gdy zwolnisz blokadę wody! Pamiętaj także, że wysoka wylewka wymaga nierzadko specyficznego miejsca montażu. Nie przeszkadza wtedy w codziennych czynnościach w kuchni.

Wylewka wyciągana

Wylewki wyciągane to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie komfort i elastyczność w kuchni. Wyciągane wylewki do baterii kuchennych umożliwiają docieranie do trudno dostępnych miejsc zlewozmywaka oraz umożliwiają kierowanie strumienia wody dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne. Takie wylewki są świetne do mycia warzyw, naczyń czy nawet wypełniania wodą naczyń stojących obok zlewu.

Wybierając wylewkę wyciąganą, zwróć uwagę na długość wyciąganego przewodu. W naszym sklepie znajdziesz na przykład wylewki z wężami, które nie ulegają zagięciom. Płynny i niezawodny mechanizm retrakcyjny sprawia, że wylewka po każdym użyciu wraca na swoje miejsce bez problemu.

Wylewka obrotowa

Wylewki obrotowe to klasyka, która sprawdza się w niemal każdej kuchni. Są szczególnie przydatne w kuchniach z podwójnymi zlewami – pozwalając na szybkie przełączanie się między każdą z komór zlewozmywak, co jest niesamowicie wygodne podczas mycia większej ilości naczyń.

Wybierając wylewkę obrotową, pamiętaj o kącie obrotu, który będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Kąt obrotu wynoszący 180 stopni jest w zupełności wystarczający, ale są dostępne także modele z większym zakresem obrotu.

Oto cztery podstawowe rodzaje wylewek do baterii kuchennych. Określ swoje potrzeby, dobierz odpowiedni rodzaj wylewki, pamiętając, by pasował do wystroju, a korzystanie ze zlewozmywaka w kuchni stanie się proste i przyjemne!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!