Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Umywalka z konglomeratu – co warto wiedzieć przed zakupem?

Urządzanie własnej łazienki wiąże się z podjęciem wielu ważnych decyzji. Prysznic czy wanna? Umywalka nablatowa, a może wpuszczana w blat? Glazura czy gres? Warto zastanowić się dokładnie nad każdym elementem wykończenia, ponieważ będą Ci one towarzyszyć przez kilka, a nawet kilkanaście najbliższych lat. W tym artykule przedstawiamy alternatywę dla popularnych zlewów ceramicznych. Omówimy, co to jest konglomerat i jakie właściwości mają umywalki wykonane z tego materiału. Zapraszamy do lektury!

Konglomerat – co to jest?

Występujący w przyrodzie konglomerat znany jest również jako zlepieniec. Jest to rodzaj litej skały osadowej, złożonej ze żwiru i niewielkich głazów połączonych za pomocą naturalnego spoiwa nazywanego lepiszczem. Przy urządzaniu wnętrz stosuje się zwykle konglomerat otrzymywany sztucznie – pozyskiwany z recyklingowanego kamienia i szkła, połączonego za pomocą żywicy epoksydowej lub cementu.
Konglomerat przemysłowy najpierw scala się w bloki. Następnie surowiec jest cięty na mniejsze elementy i poddawany obróbce. Nadaje się mu szczególne cechy wizualne, np. efekt połysku lub matowości, aby wykonana z niego armatura sanitarna nie tylko sprawdzała się w codziennym użytkowaniu, ale też cieszyła oko.

Do czego wykorzystuje się konglomerat?

Konglomerat to materiał stosowany przy wykańczaniu łazienek oraz kuchni. Najczęściej powstają z niego urządzenia sanitarne, takie jak umywalki, ale też blaty i parapety. Wykorzystywany jest również do wykładania schodów lub jako okładzina ścienna oraz podłogowa.

Czy konglomerat się rysuje? Czy ulega odbarwieniom?

Chociaż konglomerat to twardy i odporny na zarysowania produkt, nie powinien być czyszczony za pomocą silnie działających środków chemicznych czy druciaków. Jeżeli jednak na skutek pomyłki dojdzie do uszkodzenia, można spróbować ukryć powstałe rysy z użyciem specjalistycznych środków polerujących. Przy zachowaniu odpowiednich warunków użytkowania umywalki konglomeratowe nie powinny odbarwiać się ani pokrywać trwałymi plamami.

Czy konglomerat można konserwować?

Aby zabezpieczyć materiał przed powstawaniem skaz wizualnych, urządzenia sanitarne wykonane z tego surowca warto od czasu do czasu poddać konserwacji za pomocą przeznaczonych do tego zadania preparatów.

Umywalki konglomeratowe – czy to dobry wybór do Twojej łazienki?

Zastanawiasz się, czy umywalka z konglomeratu w Twoim wnętrzu to dobry pomysł? Elementy wyposażenia domu wykonane z tego surowca przyjmują temperaturę otoczenia, przez co są przyjemniejsze w dotyku niż chłodny kamień. Co więcej, ich cena jest korzystniejsza niż w przypadku np. armatury granitowej.
Zlew konglomeratowy odznacza się gładką powierzchnią, dzięki czemu łatwo usuwa się z niego brud. Różnorodność barwników i dodatków stosowanych przy wytwarzaniu surowca umożliwia wybór armatury sanitarnej o ulubionym wzorze i w preferowanym kolorze. Na korzyść umywalek z konglomeratu przemawia również ich duża twardość i możliwość konserwacji, aby mogła zachować estetyczny wygląd na lata.
Elegancki design armatury tego typu pozwala z łatwością dopasować wyposażenie do stylu wykończenia łazienki. Nowoczesne projekty prezentują się luksusowo i stanowią doskonały zamiennik dla droższych opcji z naturalnego kamienia.

Umywalka z konglomeratu – czyszczenie

Umywalkę konglomeratową należy myć z użyciem delikatnych środków czyszczących bez chloru, silnych kwasów i amoniaku. Co więcej, nie powinno się stosować przy tym twardych drapaków, ani szorstkich gąbek. Lepiej postawić na miękkie myjki i ściereczki.

Konglomerat, a może jednak ceramika?

Lepsza umywalka ceramiczna czy umywalka z konglomeratu? Opinie są podzielone. Wybór konsumentów zawsze podyktowany jest indywidualnymi potrzebami, a oba popularne surowce mają swoje wady i zalety. Konglomerat sprawdzi się lepiej, jeśli zależy Ci na wyjątkowej estetyce armatury i odporności na przypadkowe uderzenia. Ceramika natomiast może być czyszczona z użyciem mocniejszych środków chemicznych, więc jest łatwiejsza do utrzymania w czystości.
Umywalki z konglomeratu to świetny wybór dla osób, które cenią sobie w każdym wnętrzu elegancję i prostotę. Sprawdzają się doskonale w codziennym użytkowaniu przez długie lata.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!