Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Jaką wannę wybrać do łazienki na poddaszu?

Poddasze to intrygująca i klimatyczna część domu, która wyróżnia się na tle innych pomieszczeń. Ulokowane na najwyższej kondygnacji budynku, charakteryzujące się skosami poddasze to świetnie miejsce na urządzenie łazienki. Zanim jednak rozpoczniesz planowanie aranżacji, sprawdź jaką wannę do łazienki na poddaszu wybrać, aby była funkcjonalna i estetyczna.

Łazienka ze skosem i wanną

Obecność skosów na poddaszu wymusza zastosowanie określonych rozwiązań w kwestii aranżacji pomieszczenia. Wszelkie funkcjonalności łazienki muszą zostać zaprojektowane w taki sposób, aby skosy nie przeszkadzały w użytkowaniu wanny, czy umywalki. Jeśli przestrzeń nie zostanie odpowiednio zagospodarowana, odprężająca kąpiel może zamienić się w przykrą konieczność.

W jaki sposób wykorzystać skosy?

Jednym z najpopularniejszym, a zarazem najbardziej praktycznych rozwiązań jest umieszczenie wanny bezpośrednio pod skosami. Jeśli zdecydujesz się na taki wariant, pamiętaj, że wanna musi być ulokowana tak, aby wejście i wyjście z niej było komfortowe. W tym celu należy zachować co najmniej 190 cm wysokości przy krawędzi wejściowej.
Skosy to świetne miejsce do przechowywania rozmaitych przedmiotów, np. ręczników i kosmetyków. Można zaprojektować na nich półki, dostosowane do powierzchni ścian i sufitu. Inna alternatywą jest pozostawienie skosów w niezmienionej formie. Dzięki temu łazienka na poddaszu będzie bardzo przestrzenna.

Jaka wanna do łazienki na poddaszu?

Tworząc projekt łazienki na poddaszu, część osób decyduje się na prysznic. Jeśli jednak dysponujesz odpowiednią przestrzenią, wanna będzie najlepszym wyborem. Jej wysokość sięga zazwyczaj od 50 do 60 cm. W celu swobodnego korzystania z wanny, która jest ustawiona pod skosem, przestrzeń dla osoby siedzącej powinna wynosić min. metr wysokości. W tym przypadku wysokość liczona jest od podłogi. Natomiast przed wanną należy zachować ok. 70 – 110 cm wolnej przestrzeni. Z kolei wysokość w tej części pomieszczenia powinna wynosić co najmniej 2 metry, aby móc swobodnie stanąć obok wanny.

Wanna na poddaszu ze skosem – kształt

Największa popularnością cieszą się wanny prostokątne. To dobry wybór, ale tylko w przypadku, gdy wanna nie będzie ulokowana bezpośrednio pod skosami lub będzie bardzo szeroka (co najmniej na 2 metry). W przypadku mniejszych przestrzeni warto zastanowić się nad innym kształtem.

W ostatnim czasie na popularności zyskują wanny okrągłe i owalne. Okrągła wanna wolnostojąca na poddaszu może dodać Twojej łazience wyrazistości i charakteru. Jeśli dysponujesz dużymi oknami dachowymi, możesz ustawić okrągłą wannę w takim miejscu, aby móc cieszyć się pięknym widokiem podczas długich, relaksujących kąpieli.

Jeśli zdecydujesz się na owalny kształt wanny, zyskasz większą swobodę aranżacyjną. Wanny w tym kształcie mogą być zarówno wolnostojące, jak i zamontowane na stałe. Miej na uwadze, że wanny owalne wymagają więcej przestrzeni niż ich okrągłe odpowiedniki.

Jaki materiał wybrać?

Wanna wolnostojąca przyścienna element, który sprawi, że łazienka na poddaszu stanie się Twoim ulubionym pomieszczeniem w domu! Jednak, aby w pełni cieszyć się odprężającymi kąpielami, dobierz wannę wykonaną z odpowiedniego materiału.

Niezmiennie, największą popularnością cieszą się wanny wykonane z akrylu. To solidny, odporny na przebarwienia materiał. Co ważne, akryl charakteryzuje się bardzo niską wagą w porównaniu do innych materiałów wykorzystywanych do produkcji wanien. Akryl zapewnia także optymalną termoizolację. Woda, która znajduje się w akrylowej wannie, dłużej będzie ciepła. To zdecydowanie najlepszy wybór.

Alternatywą dla akrylu jest emaliowana stal. Wanny z tego materiału charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Stal jest nieco cięższa niż akryl, jednak jej największą wadą jest słaba termoizolacja.

Jeśli szukasz niezwykle trwałych rozwiązań, możesz zdecydować się na wannę żeliwną. To materiał łatwy w konserwacji i praktycznie niezniszczalny! Ponadto żeliwo cechuje się świetną termoizolacją. Minusy? Potężna masa. Wanny żeliwne są ok. 8 razy cięższe niż wanny akrylowe w tych samych rozmiarach.

Jeśli zastanawiasz się jaka wanna do łazienki na poddaszu będzie najlepsza, zapoznaj się z szerokim asortyment dostępnym na stronie lazienka-rea.com.pl. Wybierz wannę, dzięki której Twoje poddasze zamieni się w domowe SPA!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!