Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Polski Angielski Niemiecki Czeski Francuski Litewski Rosyjski Rumuński Słowacki Węgierski Włoski Bułgarski Ukraiński Hiszpański layouts.et Chorwacki Łotewski Holenderski layouts.me Serbski layouts.bn Austriacki layouts.ie layouts.si layouts.pt layouts.fi layouts.el

Kod rabatowy:REA10

Łazienka w bloku – jak efektywnie i estetycznie ją zaaranżować?

Zadanie, jakim jest aranżacja łazienki w bloku, nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza wtedy, gdy metraż pomieszczenia przeznaczonego na łazienkę nie jest zbyt duży. Warto jednak zaznaczyć, że łazienka w bloku może zostać urządzona w pełni funkcjonalnie i estetycznie. Kluczem jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni łazienki, w której liczy się każdy centymetr kwadratowy!

Planowanie – najważniejszy jest pomysł na łazienkę!

Pomysł, plan, koncepcja – od tego należy zacząć. Bez odpowiedniego przeanalizowania pomieszczenia i jego charakteru, wzięcia pod uwagę wszystkich załamań, pionów kanalizacyjnych poprowadzonych w miejscach wyjątkowo niefortunnych czy małego metrażu aranżacja łazienki w bloku będzie zadaniem bardzo trudnym.

Warto już na etapie planowania łazienki brać pod uwagę nie tylko kwestie czysto techniczne, ale także związane z przyzwyczajeniami domowników. Funkcjonalna łazienka to taka, z która umożliwia wygodne korzystanie z każdego umieszczonego w nim urządzenia, szafki, półki czy szuflady.

Funkcjonalność jest oczywiście kluczowa do sprawnego działania łazienki, warto jednak pamiętać o estetyce. Wygoda korzystania z łazienki będzie tym wyższa, im piękniejsze stanie się to pomieszczenie. Każdy ma nieco inny gust, to prawda. Trzeba jednak zaznaczyć, że w sytuacji ograniczonego metrażu, to właśnie białe łazienki w bloku okazują się jednym z najkorzystniejszych wyborów. Czy jedynym? Oczywiście nie, choć mała łazienka w ciemniejszych barwach będzie wymagać nieco więcej kreatywności!

Aranżacja łazienek w bloku: postaw na minimalizm!

Dawne budownictwo, zwłaszcza z okresu PRL-u, to przede wszystkim bloku z wielkiej płyty, w których metraż łazienki ograniczano do bardzo niewielkich rozmiarów. Trudno w nich było o rozmach, miejsce na wannę, pralkę, umywalkę, prysznic i estetyczne dodatki. Nie są jednak przestrzeniami, z którymi nie poradziłaby sobie osoba aranżująca wnętrza w duchu minimalizmu!

Minimalizm, wbrew pozorom, nie zakłada ograniczania ponad miarę, ale maksymalnego wykorzystywania tego, co ograniczone. Brzmi skomplikowanie? Łazienka jest mała, a domownicy lubią i prysznic, i wannę? Dlaczego nie połączyć ich w jedno? Przecież wanna z parawanem nawannowym i baterią prysznicową umieszczoną w odpowiednio wysokim miejscu zajmie zdecydowanie mniej miejsca niż osobna wanna i kabina prysznicowa. Oto przykład minimalizmu w praktyce: maksymalne wykorzystanie przestrzeni i współczesnych trendów wnętrzarskich! Do tego umywalka nablatowa (ciekawe propozycje dostępne tutaj: https://lazienka-rea.com.pl/umywalka-nablatowa-rea-berta-48.html), sedes wiszący ze spłuczką schowaną w obudowie i przestrzeń zostanie wykorzystana w mądry, estetyczny sposób.

A dodatki i ozdoby? Czy koniecznie trzeba się ich pozbyć? Otóż nie! Estetyka jest niezwykle ważna w przypadku każdej łazienki, czy to minimalistycznej, czy ogromnej, tworzonej z rozmachem. W przypadku minimalistycznej łazienki warto jednak postawić na niewiele ozdób (jedna, dwie), które zostaną umieszczone w stosownym miejscu, a uczynią ogromny efekt estetyczny, zwracając na siebie uwagę i podkreślając charakter całej łazienki w maksymalnym stopniu.

Wszelkie przybory kosmetyczne, środki higieniczne, szampony i inne produkty do higieny osobistej powinny znaleźć się w odpowiednim miejscu. Najlepiej, by były ukryte w taki sposób, który umożliwi ich szybkie odnalezienie. Zabudowa pomieszczenia jest tutaj sprzymierzeńcem!

Kolorystyka i wzornictwo – pomysł na łazienkę w bloku

Jak urządzić łazienkę w bloku, aby jej estetyka była źródłem przyjemności i wyglądała pięknie? Warto decydować się (w przypadku niewielkich łazienek) na jasne barwy glazury. Płytki nie powinny też mieć zbyt bogatego wzornictwa. Dlaczego?

Jasne barwy sprzętów łazienkowych i płytek optycznie powiększą łazienkę. Wybór ciemnych kolorów może nastręczać nieco problemów i nieco zmniejszać przestrzeń łazienki. Co prawda jedynie optycznie, jednak może to być odczuwalne jako nieprzyjemny zgrzyt. Trzeba tutaj rozwagi, a barwy ciemne (jeśli już się pojawią), warto przełamać jasnymi.

Rezygnacja z glazury o dużych wzorach ma swoje uzasadnienie – nie będą miały gdzie rozwinąć swojego potencjału i zamiast cieszyć oko, pozostawią niedosyt. Jasna, prosta, minimalistyczna i funkcjonalna łazienka w bloku – oto nasza rekomendacja!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!