Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Wysokość i montaż poszczególnych baterii łazienkowych - wannowych, prysznicowych oraz umywalkowych

Jesteś w trakcie urządzania łazienki? Stoisz przed wyborem różnych elementów armatury łazienkowej? Zastanawiasz się, jaką baterię wannową, prysznicową, bądź umywalkową kupić oraz w jaki sposób i na jakiej wysokości ją zamontować? Przeczytaj nasz artykuł! Wierzymy, że dzięki niemu dobierzesz odpowiedni model tych elementów oraz sprawisz, że będą współgrały nie tylko z estetyką i stylem wykończenia oazy relaksu, ale także z Twoimi preferencjami. Gotowy na dawkę przydatnej wiedzy? Więc zaczynamy!

Wysokość baterii wannowej – jaka będzie najlepsza?

Kąpiel w wannie pełnej piany zazwyczaj kojarzy się z relaksem, odprężeniem oraz zabiegami SPA wykonywanymi w domowym zaciszu. Pozwala zebrać myśli oraz się wyciszyć. Ponadto stanowi pewnego rodzaju ucieczkę od problemów dnia codziennego. Aby korzystanie z niej przyniosło jak najwięcej korzyści i umożliwiło czerpanie radości z każdej chwili, warto zaopatrzyć się w odpowiednią armaturę sanitarną i zamontować ją na właściwej wysokości.

Decydując się na zakup alternatywy dla prysznica, należy wziąć pod uwagę każdy, nawet najmniejszy element. Jednym z nich jest bateria wannowa. Ze względu na sposób jej umocowania, wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje jej ulokowania. Pierwszy – dosyć rzadko wybierany to montaż baterii wannowej na wannie. Drugi – spotykany znacznie częściej, polega na zamontowaniu jej około 10-18 cm nad krawędzią wanny oraz przynajmniej 60 cm od posadzki. Dzięki takiemu rozplanowaniu zapewnia maksymalny komfort i wygodę użytkowania.

Montaż baterii wannowej ściennej

Wbrew pozorom, mocowanie baterii wannowej nie jest bardzo skomplikowane. Jednak wymaga nieco precyzji oraz umiejętności manualnych. Na samym początku należy przykręcić na tej samej wysokości, pod kątem prostym, specjalne przyłącze mimośrodowe do odpowiednich końcówek instalacji wodociągowej. Następnie połączenia gwintowe powinno się zabezpieczyć przed wyciekami taśmą teflonową lub włóknem konopnym, a do środka mimośrodów umieścić rozety. Ostatnim krokiem jest zamocowanie uszczelki z filtrem wewnątrz nakrętek, dzięki którym można zamocować wybraną przez siebie armaturę. Sam montaż baterii wannowej polega na dokręceniu jej kluczem oraz zabezpieczeniu ww. nakrętek kawałkiem materiału bądź specjalnymi osłonkami, wykonanymi z plastiku.

Odpowiednia wysokość baterii prysznicowej

Podobnie, jak w poprzednim przypadku, tak i tutaj, wysokość baterii prysznicowej podtynkowej odgrywa kluczową rolę pod względem komfortu wykonywania codziennych czynności higienicznych. Szczególnie istotna jest kwestia dopasowania armatury sanitarnej do konkretnego użytkownika – dziecka, osoby dorosłej oraz niepełnosprawnej. Aby kąpiel pod prysznicem, wiązała się z maksymalną wygodą, wysokość baterii prysznicowej powinna zostać dobrana indywidualnie.

Montaż baterii prysznicowej podtynkowej

Uwzględniając wszelkie kryteria, należy zwrócić uwagę na odpowiedni sposób montażu elementu podtynkowego. Ze względu na zróżnicowanie wzrostu wszystkich użytkowników kabiny prysznicowej, dobrą metodą jej zamocowanie środka baterii około 110-120 cm od posadzki. Jednak wcześniej należy doprowadzić do tzw. mieszacza rurę ciepłej oraz zimnej wody. W celu zamocowania baterii prysznicowej podtynkowej konieczne jest zrobienie otworu w ścianie, umożliwiającego schowanie części elementu wybranej armatury sanitarnej oraz zapewniającego dostęp do rur zasilających.

Wysokość montażu baterii umywalkowej podtynkowej

Najprostszy pod względem dopasowania wszystkich parametrów do konkretnego użytkownika wydaje się być montaż baterii umywalkowej podtynkowej. Według opinii ekspertów, które można znaleźć na wielu portalach tematycznych, zdaniem istnieje uniwersalna wysokość ulokowania tego rodzaju armatury. Uwzględniając wygodę oraz ergonomię, przyjmuje się, że bateria umywalkowa powinna zostać zamocowana około 25-35 cm ponad górną krawędzią zlewą i jednocześnie 100-120 cm nad posadzką. Zgodnie z wyliczeniami, optymalna wysokość, na jakiej powinna znajdować się umywalka to 80 cm.

Jak pewnie zauważyłeś, dobór odpowiedniej wysokości poszczególnych baterii łazienkowych – wannowej, prysznicowej oraz umywalkowej – ma kolosalne znaczenie estetyczne oraz funkcjonalne. Właściwie zamontowane elementy armatury sanitarnej pozwalają cieszyć się wygodą i komfortem ich użytkowania przez długie lata.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!