Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Baterie podtynkowe i ich atuty

Od dobrych kilku sezonów z mody w urządzaniu łazienek nie wychodzą baterie podtynkowe. Te efektowne, a zarazem niezwykle dyskretne akcesoria łazienkowe stały się prawdziwą ozdobą zarówno prywatnych domów, jak i łazienek w biurach, czy budynkach użyteczności publicznej. Nic w tym dziwnego wziąwszy pod uwagę ich olbrzymie atuty, które przybliżymy w naszym artykule.

Baterie podtynkowe – moc atutów i siła efektowności

Jedną z podstawowych i najbardziej zauważalnych zalet baterii podtynkowych jest ukrycie w ścianie wszystkich tych elementów baterii, które wyglądają mało efektownie, a które z natury zawierają rozwiązania techniczne. To zasługa glazury lub ściennej okładziny, pod którymi znikają najbardziej niepożądane wizualnie elementy. Sprawia to, iż udaje się osiągnąć piękny efekt wizualny, a całość wygląda nie tylko estetycznie, ale wprost elegancko.

To nie jedyne zalety. Dużym plusem szczególnie w małych łazienkach jest oszczędność miejsca jaką można uzyskać dzięki zamontowaniu tego rodzaju baterii. Znacznie prościej jest też utrzymać jej czystość w porównaniu z tradycyjnymi bateriami.

Gdzie najlepiej stosować baterie podtynkowe

Jak już wspomnieliśmy, idealnym miejscem do zakładania baterii podtynkowych są przede wszystkim niewielkie łazienki. Oszczędność miejsca plus dużo funkcji czynią baterię wprost niezastąpioną. Nie oznacza to wcale, iż nie sprawdzą się one w pokojach kąpielowych – wręcz przeciwnie. Jeśli są to wnętrza utrzymane w stylu minimalistycznym to rozwiązanie jest wprost idealne także i tutaj.

Cała gama możliwości

Ze względu na bardzo bogaty asortyment i duże zróżnicowanie baterii podtynkowych możliwe jest stosowanie ich w wielu miejscach w łazience. Najczęściej są to miejsca nad wanną, nad umywalką, a także pod prysznicem. Istotną kwestią jest ponadto fakt, iż z tego typu rozwiązania można skorzystać w całej łazience bez wyjątku, można też zamontować je wyłącznie w wybranych miejscach. Najczęściej wybieraną opcją jest jednak ta pierwsza, w której baterie podtynkowe montowane są przy wszystkich urządzeniach sanitarnych.

Wybór miejsca to nie jedyna możliwość jaką dają baterie podtynkowe. To ta kategoria armatury, która zapewnia szerokie możliwości pod kątem zróżnicowania modeli. Są więc zarówno modele jednouchwytowe, jak i dwuuchwytowe, prysznice z natryskiem bocznym lub też natryskiem skierowanym z góry. Każdy z systemów daje możliwość rozmaitych połączeń elementów, także z różnych zestawów, choć z reguły zaleca się łączenie elementów należących do tych samych zestawów.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!