Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Co to jest odpływ liniowy? Czy warto rozważyć jego montaż w łazience?

Jeszcze niedawno głównym dylematem inwestorów przy aranżacji łazienki był wybór pomiędzy wanną a prysznicem. Obecnie na rynku dostępnych jest tak dużo różnorodnych rozwiązań, iż nietrudno pogubić się w ich gąszczu. Np. decydując się na prysznic, stajesz nie tylko przed wyborem samej kabiny czy zestawu natryskowego, ale też możesz zdecydować się albo na tradycyjny brodzik, albo na coraz popularniejszy odpływ liniowy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym ostatnim rozwiązaniu!

Odpływy liniowe – o co chodzi?

Odpływy lub odwodnienia liniowe to rozwiązanie powszechnie stosowane w przemyśle, drogownictwie i budownictwie komercyjnym. To nowoczesna wersja odpływu punktowego (znanego także jako kratka odpływowa). Ukryty w podłodze podłużny odpływ (rynienka, kanał) umożliwia rezygnację z topornego brodzika i pozwala na większą swobodę w zakresie aranżacji przestrzeni. Niewielki rozmiar i dyskretny wygląd to podstawowe atuty takiego odpływu. Tego typu odpływ prysznicowy idealnie współgra z na wskroś nowoczesnymi i minimalistycznymi projektami łazienek.

Odpływ liniowy – opinie użytkowników, cena montażu, zalety i wady

Prysznicowe odwodnienie liniowe nie tylko wygląda niezwykle nowocześnie i stylowo, ale też daje bardzo szerokie możliwości w zakresie umiejscowienia prysznica. Wyposażony w odpływ liniowy natrysk można bowiem umieścić nawet na środku pomieszczenia. Co istotne, zastosowanie tego typu odpływu umożliwia utrzymanie czystości w łazience i zapewnia wygodny dostęp do natrysku (brak progów i stopni, trudnych szczególnie dla osób niepełnosprawnych, starszych czy dzieci). Jest to ponadto rozwiązanie uniwersalne, odpływ liniowy niski można zastosować bowiem w każdej łazience.

Do wad odwodnień liniowych zalicza się m.in. cena – nieco wyższa niż w przypadku zastosowania standardowego brodzika oraz konieczność fachowego montażu. Ponadto warto zwrócić uwagę na funkcjonalność. W przypadku, gdy w łazience nie ma wanny, być może warto zdecydować się na głębszy brodzik, który umożliwi m.in. wykonanie drobnej przepierki czy wykąpanie małego dziecka.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!