Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Do czego służy bidet? Jak z niego korzystać? Podpowiadamy!

Właśnie planujesz aranżację swojej łazienki i natknąłeś się na element wyposażenia, jakim jest bidet? Zastanawiasz się, do czego służy? Chętnie Ci wytłumaczymy, czym jest! Zajrzyj poniżej, a przekonasz się, jak praktyczna jest tego typu ceramika! Podpowiemy Ci również, jak z niej korzystać. Zachęcamy do lektury!

Bidet — co to jest?

Często słyszałeś tę nazwę, lecz nie do końca kojarzysz, czego dotyczy? Jeśli interesuje Cię, do czego jest bidet, chętnie podpowiemy — to jeden z elementów ceramiki sanitarnej. Wyglądem przypomina misę WC, gdyż ma podobne kształty i wymiary, a często jest również obok niej montowany. Bidet jednak nie posiada muszli klozetowej, zamiast niej jest zaś kranik z bieżącą wodą. Wielu osobom kojarzy to również z umywalką, tyle że montowaną niżej. I trudno się temu dziwić! Wszak bidet również służy do mycia, tylko że innych części ciała.

Do czego jest bidet?

Po co jest bidet w łazience? Urządzenie to służy do podmywania okolic intymnych po skorzystaniu z toalety, jak i do odświeżenia. Mogą z niego korzystać zarówno panie, jak i panowie. Bidet jest szczególnie wygodną opcją dla kobiet w czasie menstruacji, gdyż pozwala na szybkie odświeżenie się. Sprawdzi się także w domu, w którym są małe dzieci, ułatwiając ich właściwą pielęgnację np. przy zmianie pieluchy.
To urządzenie jest także bardzo wartościowe w łazienkach osób starszych lub osób zmagających się z trudnościami w obrębie układu ruchu. Rozwiązanie tego typu jest niezwykle wygodne, ponieważ nie wymaga (jak w przypadku korzystania z wanny czy prysznica) rozbierania się do naga, a jedynie zsunięcia spodni i bielizny. Korzystać z bidetu można w wygodnej pozycji siedzącej, co także przekłada się na znacznie wyższy komfort wykonywanej czynności. Podmycie się w bidecie będzie więc zdecydowanie prostsze niż w wannie i pozwoli na większą samodzielność takich osób.

Jak używać bidetu?

Skoro już wiesz, do czego służy bidet łazienkowy, czas sprawdzić, jak go używać! Jak prawidłowo korzystać z bidetu? Wiele tak naprawdę zależy od Ciebie. Nie ma bowiem jednego prawidłowego sposobu użytkowania bidetu — każdy może to robić według własnych potrzeb i wygody. Warto jednak wypróbować dwa najpopularniejsze sposoby, które w początkowej fazie korzystania z niego mogą Cię ukierunkować na właściwe tory.
Pierwszym z nich jest korzystanie z bidetu, siedząc przodem do jego kranu. Drugim jest użytkowanie przy siedzeniu tyłem do strumienia wody. Obie wersje są poprawne — wybór poszczególnej z nich zależy wyłącznie od tego, jak będzie Ci wygodnie. Wiele osób uważa, że pierwszy z nich jest wygodniejszy, ponieważ znacznie prościej pozwala regulować strumień, jednak to nie zasada. Poszczególne sposoby z pewnością sprawdzą się zależnie od danej sytuacji i aktualnych potrzeb, więc dostosuj je pod siebie.

Czym się kierować przy wyborze bidetu?

Zainteresowało Cię urządzenie z ceramiki sanitarnej, jakim jest bidet, i postanowiłeś go kupić? W takim razie powinieneś rozważyć kilka aspektów, które mogą Ci w jego odpowiednim doborze. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Bidet dopasowany do misy WC czy kontrastowy?

Wybór bidetu możesz uwarunkować na dwa sposoby: decydując się na model z tej samej serii producenta, co misy WC, lub kompletne przeciwieństwo, jako kontrast. Zastanów się, jaki styl w swojej łazience chcesz osiągnąć. Możesz też poszaleć pod kątem ich kolorystki.

Kwadratowy, a może półokrągły bidet?

Poszczególne modele bidetów mogą się różnić między sobą kształtem. Kwadratowe, prostokątne czy owalne, o obszerniejszej lub mniejszej podstawie — możliwości jest wiele. Pamiętaj jedynie, że poszczególne kształty będą warunkowały wygodę użytkowania, a często także same wymiary bidetów. Zanim więc zdecydujesz się na konkretny model, sprawdź, czy będzie on odpowiedni do Twojej łazienki.

Dopasuj baterię w bidecie

W poszczególnych modelach bidetów może występować inna forma baterii. Najczęściej spotyka się je w wariancie stałym, nieruchomym, lub pod postacią baterii z ruchomą końcówką. Weź do pod uwagę, jeśli zależy Ci na jak najwyższym komforcie użytkowania.
Skoro już wiesz, czym jest bidet, jak z niego korzystać oraz czym się kierować przy jego kupnie, to zapraszamy do naszego sklepu internetowego! Znajdziesz w nim przeróżne modele bidetów, które z pewnością uświetnią swoją obecnością Twoją łazienkę.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!