Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Polski Angielski Niemiecki Czeski Francuski Litewski Rosyjski Rumuński Słowacki Węgierski Włoski Bułgarski Ukraiński Hiszpański layouts.et Chorwacki Łotewski Holenderski layouts.me Serbski layouts.bn Austriacki layouts.ie layouts.si layouts.pt layouts.fi layouts.el

Kod rabatowy:REA10

Do czego służy bidet? Jak z niego korzystać? Podpowiadamy!

Właśnie planujesz aranżację swojej łazienki i natknąłeś się na element wyposażenia, jakim jest bidet? Zastanawiasz się, do czego służy? Chętnie Ci wytłumaczymy, czym jest! Zajrzyj poniżej, a przekonasz się, jak praktyczna jest tego typu ceramika! Podpowiemy Ci również, jak z niej korzystać. Zachęcamy do lektury!

Bidet — co to jest?

Często słyszałeś tę nazwę, lecz nie do końca kojarzysz, czego dotyczy? Jeśli interesuje Cię, do czego jest bidet, chętnie podpowiemy — to jeden z elementów ceramiki sanitarnej. Wyglądem przypomina misę WC, gdyż ma podobne kształty i wymiary, a często jest również obok niej montowany. Bidet jednak nie posiada muszli klozetowej, zamiast niej jest zaś kranik z bieżącą wodą. Wielu osobom kojarzy to również z umywalką, tyle że montowaną niżej. I trudno się temu dziwić! Wszak bidet również służy do mycia, tylko że innych części ciała.

Do czego jest bidet?

Po co jest bidet w łazience? Urządzenie to służy do podmywania okolic intymnych po skorzystaniu z toalety, jak i do odświeżenia. Mogą z niego korzystać zarówno panie, jak i panowie. Bidet jest szczególnie wygodną opcją dla kobiet w czasie menstruacji, gdyż pozwala na szybkie odświeżenie się. Sprawdzi się także w domu, w którym są małe dzieci, ułatwiając ich właściwą pielęgnację np. przy zmianie pieluchy.
To urządzenie jest także bardzo wartościowe w łazienkach osób starszych lub osób zmagających się z trudnościami w obrębie układu ruchu. Rozwiązanie tego typu jest niezwykle wygodne, ponieważ nie wymaga (jak w przypadku korzystania z wanny czy prysznica) rozbierania się do naga, a jedynie zsunięcia spodni i bielizny. Korzystać z bidetu można w wygodnej pozycji siedzącej, co także przekłada się na znacznie wyższy komfort wykonywanej czynności. Podmycie się w bidecie będzie więc zdecydowanie prostsze niż w wannie i pozwoli na większą samodzielność takich osób.

Jak używać bidetu?

Skoro już wiesz, do czego służy bidet łazienkowy, czas sprawdzić, jak go używać! Jak prawidłowo korzystać z bidetu? Wiele tak naprawdę zależy od Ciebie. Nie ma bowiem jednego prawidłowego sposobu użytkowania bidetu — każdy może to robić według własnych potrzeb i wygody. Warto jednak wypróbować dwa najpopularniejsze sposoby, które w początkowej fazie korzystania z niego mogą Cię ukierunkować na właściwe tory.
Pierwszym z nich jest korzystanie z bidetu, siedząc przodem do jego kranu. Drugim jest użytkowanie przy siedzeniu tyłem do strumienia wody. Obie wersje są poprawne — wybór poszczególnej z nich zależy wyłącznie od tego, jak będzie Ci wygodnie. Wiele osób uważa, że pierwszy z nich jest wygodniejszy, ponieważ znacznie prościej pozwala regulować strumień, jednak to nie zasada. Poszczególne sposoby z pewnością sprawdzą się zależnie od danej sytuacji i aktualnych potrzeb, więc dostosuj je pod siebie.

Czym się kierować przy wyborze bidetu?

Zainteresowało Cię urządzenie z ceramiki sanitarnej, jakim jest bidet, i postanowiłeś go kupić? W takim razie powinieneś rozważyć kilka aspektów, które mogą Ci w jego odpowiednim doborze. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Bidet dopasowany do misy WC czy kontrastowy?

Wybór bidetu możesz uwarunkować na dwa sposoby: decydując się na model z tej samej serii producenta, co misy WC, lub kompletne przeciwieństwo, jako kontrast. Zastanów się, jaki styl w swojej łazience chcesz osiągnąć. Możesz też poszaleć pod kątem ich kolorystki.

Kwadratowy, a może półokrągły bidet?

Poszczególne modele bidetów mogą się różnić między sobą kształtem. Kwadratowe, prostokątne czy owalne, o obszerniejszej lub mniejszej podstawie — możliwości jest wiele. Pamiętaj jedynie, że poszczególne kształty będą warunkowały wygodę użytkowania, a często także same wymiary bidetów. Zanim więc zdecydujesz się na konkretny model, sprawdź, czy będzie on odpowiedni do Twojej łazienki.

Dopasuj baterię w bidecie

W poszczególnych modelach bidetów może występować inna forma baterii. Najczęściej spotyka się je w wariancie stałym, nieruchomym, lub pod postacią baterii z ruchomą końcówką. Weź do pod uwagę, jeśli zależy Ci na jak najwyższym komforcie użytkowania.
Skoro już wiesz, czym jest bidet, jak z niego korzystać oraz czym się kierować przy jego kupnie, to zapraszamy do naszego sklepu internetowego! Znajdziesz w nim przeróżne modele bidetów, które z pewnością uświetnią swoją obecnością Twoją łazienkę.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!