Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Gdzie powiesić ręcznik przy umywalce? Radzimy!

Chyba nikt nie lubi wejść do łazienki, by umyć dłonie i przekonać się, że nie ma żadnego ręcznika na wyciągnięcie ręki. Gdy trzeba szukać ręczników, zbierać je z koszy na pranie lub – co gorsza! – z podłogi i innych zakamarków łazienki, wtedy cała radość z przebywania z niej pryska. A przecież to wnętrze zyskuje swoją przytulność także wtedy, gdy jest funkcjonalne. Gdzie więc powiesić ręcznik przy umywalce w dogodnym miejscu, by był zawsze na podorędziu?

Funkcjonalność łazienki a wieszaki na ręczniki

Aby tak intymna przestrzeń, którą bez wątpienia jest łazienka, działała sprawnie, ewokując przytulność z każdego zakamarka, powinna być prawidłowo urządzona. Oznacza to nie tylko poradzenie sobie z kwestiami związanymi z estetyką wnętrza łazienki. Chodzi przede wszystkim o odpowiedni dobór i rozmieszczenie wszelkich niezbędnych do jej prawidłowego działania sprzętów i akcesoriów.

Takim akcesorium jest właśnie wieszak na ręczniki przy umywalce. Ustawisz go w odpowiednim miejscu i nawet nie musisz myśleć o jego istnieniu, bo twoja dłoń sama podąży w jego kierunku. Znajdzie się nieco dalej niż powinien albo w miejscu całkowicie niefunkcjonalnym, a spędzisz nerwowe minuty podczas jego poszukiwań, śpiesząc się do pracy. Wieszaki na ręczniki powinny więc znajdować się bardzo blisko umywalki, aby woda ściekająca z mokrych dłoni nie zdążyła skapnąć na podłogę.

Trzeba jednak zaznaczyć, że wieszak na ręczniki w małej łazience ustawia się nieco inaczej niż w większym pomieszczeniu. Wszystko ma swoje uzasadnienie funkcjonalne, bo ograniczona przestrzeń wymusza wykorzystywanie określonych rozwiązań. W tym jednak leży wyzwanie! Gdzie powiesić ręcznik w małej łazience, a gdzie w dużej?

Gdzie umieścić funkcjonalne wieszaki na ręczniki

Gdy przestrzeń wokół umywalki na to pozwala, warto montować wieszaki tuż obok niej, na tej samej ścianie, do której przylega. Strona nie ma większego znaczenia, gdy nie przestrzeń nie jest ograniczeniem.

Jak powiesić ręczniki w małej łazience? Ręcznik przy umywalce w małej łazience, o ile to możliwe, powinien znaleźć się tuż przy niej. Brak miejsca po obydwu jej stronach oznacza, że trzeba przenieść wieszak na ścianę sąsiadującą. Zwróć też uwagę na drzwi przy umywalce. Wykorzystasz ich powierzchnię pod warunkiem, że użyjesz wieszaków, które nie wymagają wiercenia.

Kiedy łazienka nie jest duża, ale umywalka w jej wnętrzu jest modelem z misą nablatową, wtedy ręczniki w małej łazience wystarczy umieścić pod blatem umywalki. W przypadku umywalki zabudowanej, z szafką, wieszaki bez trudu przytwierdzisz do jej bocznej ścianki.

Ręczniki w małej łazience – stojące czy wiszące?

Mała łazienka to mało przestrzeni. Siłą rzeczy trudniej zmieścić w niej bardzo popularne od wielu lat wieszaki stojące. Mają niewątpliwy urok, wpływają pozytywnie na estetykę całego pomieszczenia, ale w przypadku małych łazienek mogą nie zdać egzaminu. W większych rozwijają swoje skrzydła, pięknie wyglądają i nie zajmują dużo przestrzeni.

Zarówno w małych, jak i w dużych łazienkach sprawdzają się znakomicie wieszaki ścienne. Można je podzielić w zasadzie na dwie podstawowe kategorie – mocowane do ściany i na ścianę. Różnica polega na tym, że wieszak mocowany na ścianę jest do niej zazwyczaj przyklejany klejem lub za pomocą przyssawki. Plusem rozwiązania jest szybki i prosty montaż, wadą częste odpadanie tego rodzaju wieszaków ze ścian pod naporem cięższych, wilgotnych ręczników.

Wieszaki mocowane do ściany wymagają już nieco bardziej inwazyjnych metod instalacyjnych, jednak do ich niewątpliwych zalet należą odporność na wagę mokrych ręczników i niestandardowy design. Mogą przybierać formy fantazyjne, proste, bardzo duże lub odpowiednio mniejsze, dlatego prócz funkcjonalności mają ogromny potencjał estetyczny.

Tak przedstawia się kwestia tego, gdzie powiesić ręcznik przy umywalce w łazience. Zasady są podobne we wszystkich, dużych i małych – wieszak powinien być blisko umywalki, nie zajmować dużo miejsca i przede wszystkim nie przeszkadzać, ułatwiając korzystanie z łazienki o każdej porze dnia!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!