Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Ile kosztuje generalny remont łazienki?

Wykończenie łazienki jest jednym z najkosztowniejszych (zaraz po kuchni) wydatków. Planujesz gruntowny remont swojej łazienki i zastanawiasz się, jakie koszta pociągnie za sobą ta inwestycja? Na ostateczną cenę ma wpływ wiele czynników. Aby Ci je przybliżyć, pokrótce postaramy się je poniżej obliczyć. Zwróć uwagę, jakie wyposażenie łazienki będzie trzeba zakupić i przelicz, ile kosztuje remont łazienki.

Jak zaplanować remont łazienki? Zacznij od kosztów demontażu

Planowanie remontu należy rozpocząć od wyliczenia kosztów demontażu obecnych w niej aktualnie elementów. Planujesz wymianę wyłącznie ceramiki czy może zamierzasz również skuwać płytki? Spore znaczenie ma również fakt, czy obecne w pomieszczeniu instalacje wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne będą wymieniane — generuje to bowiem dość duże koszta dodatkowe.
Pierwszym, sporym wydatkiem jest wynajem kontenera na odpady remontowo-budowlane. Zależnie od wielkości, ceny wahają się od 400 do nawet 900 zł. Do tego należy doliczyć prace fachowców, którzy za skuwanie płytek i przygotowanie ścian pod nowe liczą od 40 zł/m2. A jeśli dochodzi do tego demontaż i montaż nowej instalacji, należy w kosztach uwzględnić minimalnie ok. 150 zł/mb.

Remont łazienki: co potrzebne do wykończenia ścian i podłóg?

Gdy łazienka zostanie już przygotowana do wykończenia, czas na zakup i ułożenie płytek. Niezbędne będą oczywiście również odpowiednie kleje, grunty i fugi, których ceny to łączny wydatek min. 400 zł. Ściany i podłoga mogą być wykończone różnymi materiałami, które mogą być układane w klasyczny sposób bądź w formie mozaiki. Przekłada się to jednak na koszt takiej usługi, gdzie ceny rozpoczynają się od ok. 45 zł i rosną wraz z trudnością zadania.
Poza płytkami niezbędne będzie również malowanie sufitu. Konieczny jest zakup farby o podwyższonej odporności na wilgoć, ponieważ tylko taka będzie miała rację bytu w łazience. Za farbę i usługę malowania zapłacisz ok. 300 zł.

Wykończenie łazienki, czyli niezbędne elementy i ich montaż

Płytki wyłożone, sufit pomalowany, więc czas na wyposażenie łazienki. Zależnie od własnych potrzeb i upodobań zakup:

- wannę lub prysznic — koszt ok. 1500 zł z montażem;
- umywalkę — koszt ok. 400 zł z montażem;
- misa WC, jeśli łączysz tę przestrzeń z toaletą — koszt ok. 600 zł z montażem.

Podane wyżej ceny są uśrednione — znajdziesz bowiem wyposażenie łazienki w wielu wariantach cenowych. Zależy to m.in. od ich materiału wykonania, konkretnego modelu czy nawet ozdobności.
Do tego musisz pamiętać o kilku innych elementach wyposażenia, które będą niezbędne w łazience. Bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie — koniecznie zakup plafon (ok. 300 zł) i kinkiety nad lustro (ok. 150 zł za jeden). Nie zapomnij również o takich elementach, jak szafki do przechowywania różnorodnych akcesoriów łazienkowych, półki na żele czy szampony, a także lustro. Bez nich łazienka nie będzie praktyczna, a zakup wcale nie musi być kosztowny.

Podsumowanie: jaki budżet trzeba przygotować na generalny remont łazienki?

Ile kosztuje remont małej łazienki w bloku, a ile dużej w domu wolnostojącym? Ostateczna kwota gruntownego remontu łazienki zależeć będzie m.in. od wielkości pomieszczenia, typów wybranych płytek i wyposażenia, a także od cennika poszczególnych fachowców. Szacuje się, że całkowity koszt za 5 m2 to minimum ok. 10 tysięcy złotych.
Kwota ta oczywiście będzie bardzo płynna, dlatego, zanim zaczniesz jakiekolwiek zmiany, postaraj się wyliczyć na podstawie wyżej wymienionych aspektów, ile Cię wyniosą. Do tego dolicz również pewną kwotę na nieprzewidziane wydatki, np. około 1 tysiąca złotych. W ten sposób będziesz mieć pewność, że prace nie zatrzymają się nagle z powodu braku funduszy.
Pamiętaj, że prace tego typu wymagają nie tylko nakładu finansowego, ale również dużej dawki cierpliwości. Ile trwa generalny remont łazienki? Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie, gdyż jego długość zależy od kilku czynników. Na przykład, od ilości godzin, jakie dziennie będą przepracowywać wynajęci fachowcy, ale też od tego, czy będą mieli oni wystarczającą ilość zakupionych produktów do pracy (m.in. płytek czy kleju).
Kieruj się powyższymi wskazówkami, a łatwiej Ci będzie oszacować kwotę, jakiej będziesz potrzebować na remont swojej łazienki. Zajrzyj też do naszego sklepu internetowego — znajdziesz w nim wiele korzystnych jakościowo i cenowo elementów wyposażenia łazienki. Powodzenia!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!