Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Jak odkamienić słuchawkę prysznicową – garść skutecznych porad. Sprawdź!

Niemal każda osoba, która posiada kabinę prysznicową i, rzecz jasna, słuchawkę od prysznica, mierzy się z kamieniem. Jest szczególnie uporczywy i irytujący właśnie w samej słuchawce. Sprawia, że światło otworów, przez które wydostaje się woda, zawęża się lub całkowicie zamyka. Efekt jest wszystkim dobrze znany – słuchawka prysznicowa przestaje działać sprawnie. Czy trzeba ją od razu wymieniać? Oczywiście, że nie! Wystarczy solidne odkamienianie. Jak to zrobić? Sprawdź!

Jak rozebrać słuchawkę prysznicową – bardzo istotny punkt!

W jaki sposób wyczyścić słuchawkę prysznicową? Przede wszystkim należy zacząć od jej uważnego i dokładnego rozebrania. Dopiero wtedy czyszczenie stanie się efektywne, a słuchawka prysznicowa zacznie działać, jak powinna. W innym wypadku niektóre części słuchawki nie będą mogły zostać wyczyszczone. Jak więc to zrobić?

1. Zacznij od odłączenia końcówki węża od słuchawki. W trakcie tego procesu zwróć uwagę na uszczelkę znajdującą się na końcu węża. W przypadku zauważenia jej uszkodzenia lub zużycia, konieczna będzie jej wymiana.

2. Następnie przejdź do demontażu kratki z głowicy słuchawki, zaczynając od poluzowania śruby mocującej. W sytuacji, gdy osłona śruby jest trudna do zdjęcia, użyj ostrego narzędzia do delikatnego podważenia, starając się nie uszkodzić elementu.

3. W modelach słuchawek wyposażonych w dodatkowy filtr odkamieniający znajdujący się w dolnej części należy go ostrożnie wyjąć. Przy ponownym składaniu słuchawki, kluczowe jest zachowanie odpowiedniej kolejności montażu – zwracaj szczególną uwagę na uszczelkę, która jest istotna dla prawidłowego działania urządzenia i zapobiega przeciekaniu.

Teraz gdy już wiesz, jak rozebrać ten element, możesz zacząć czyszczenie słuchawki prysznicowej. Na pomoc przychodzą ci środki chemiczne, które kupisz w każdym większym sklepie, lub naturalne sposoby, zdecydowanie bardziej bezpieczne.

Odkamienianie słuchawki prysznicowej – chemicznie czy naturalnie?

Kupując środki chemiczne, które służą do odkamieniania, kupujesz oczywiście bardzo silne preparaty. Pamiętaj jednak, że w większości przypadków ich skład jest dość agresywny, zwłaszcza dla środowiska naturalnego. Są skuteczne, pewnie, ale czasem nie potrzeba ci wcale aż tak silnych preparatów.

Wybór środków naturalnych to dobre rozwiązanie z wielu powodów. Nie są tak agresywne, zachowując przy tym bardzo wysoki poziom skuteczności. Nie musisz także wydawać na nie nadmiernej ilości gotówki, bo to, czego potrzebujesz, najprawdopodobniej już masz. O czym mowa?

Jak odkamienić słuchawkę od prysznica? Użyj octu!

Ocet, mieszany w równych proporcjach z wodą, to skuteczny sposób na usuwanie kamienia. Można zanurzyć słuchawkę w przygotowanym roztworze, umieszczając ją w misce lub woreczku, aby zapewnić pełne pokrycie. Po kilkugodzinnym moczeniu zaleca się czyszczenie słuchawki za pomocą starej szczoteczki do zębów, a w razie potrzeby, przeczyszczenie zatkanych otworów szpilką lub wykałaczką. Na koniec należy dokładnie spłukać słuchawkę ciepłą wodą, aby usunąć resztki octu.

Kwasek cytrynowy

Kwasek cytrynowy jest doskonałą, bezzapachową alternatywą dla octu. Można go stosować, rozpuszczając dwie łyżeczki kwasku w 200 ml wody, a następnie przenosząc roztwór do spryskiwacza. Słuchawkę należy spryskać przygotowanym roztworem, co pomaga w rozpuszczeniu kamienia. Ta metoda jest szczególnie przydatna, gdy chce się uniknąć zapachu octu w łazience.

Soda oczyszczona i woda utleniona

W przypadku pleśni na słuchawce prysznicowej zaleca się użycie pasty z sody oczyszczonej. Należy nałożyć ją na zapleśniałe obszary, pozostawiając na około dwie godziny, a następnie dokładnie wyszorować i spłukać. Po czyszczeniu soda, zalewanie miejsc wodą utlenioną stworzy ochronną barierę, zapobiegając ponownemu pojawieniu się pleśni.

Usuwanie osadu z twardej wody

W celu usunięcia osadu z twardej wody warto przygotować gęstą pastę z octu, wody i sody oczyszczonej. Po nałożeniu pasty na zabrudzone miejsca należy pozostawić ją na około godzinę, a następnie dokładnie wyszorować powierzchnię słuchawki ostrą szczotką lub druciakiem. W przypadku obaw o zarysowania można użyć miękkiej gąbki, choć może to wymagać większego wysiłku.

Oto domowe sposoby na usunięcie kamienia i innych zabrudzeń ze słuchawki prysznicowej. Teraz nie powinieneś mieć z tym większych problemów. Powodzenia!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!