Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Jak usunąć kamień z baterii łazienkowych – poradnik. Sprawdź!

Nie wiesz, jak odkamienić kran w środku? Potrzebujesz wyczyścić wąż prysznicowy z zewnątrz? A może potrzebujesz wskazówki czym myć baterie łazienkowe? W tym artykule omawiamy to zagadnienie nieco szerzej i doradzamy, co zrobić, aby Twoje baterie łazienkowe odzyskały dawny blask i pełną funkcjonalność. Sprawdź, jak to zrobić bez większego wysiłku – oto pięć skutecznych porad, które pomogą Ci usunąć kamień z baterii łazienkowych.

1. Jak odkamienić kran?

Odkamienianie wewnętrznych elementów baterii łazienkowej bywa wyzwaniem. Kamień, osadzający się przez lata, powoduje spadek ciśnienia wody oraz inne problemy z funkcjonowaniem kranu. Warto więc odkamieniać baterie łazienkowe regularnie. Najczęściej wybieranymi preparatami są gotowe produkty, lecz istnieją również domowe metody radzenia sobie z tym problemem.

Najpopularniejszym sposobem jest zastosowanie octu. Wystarczy zalać go wewnątrz kranu (poprzez wlewanie bezpośrednio lub przez zastosowanie woreczka zawieszonego na kranie) i zostawić na kilka godzin. Po upływie tego czasu wystarczy przepłukać kran ciepłą wodą, a kamień powinien zostać usunięty.

Inną opcją jest zastosowanie sody oczyszczonej w połączeniu z octem. Mieszanina ta jest znacznie skuteczniejsza od mieszaniny z wyłącznie jednym składnikiem aktywnym, dlatego idealnie nadaje się do mocno zakamienionych baterii. Procedura jest taka sama, jak w przypadku samego octu.

2. Jak wyczyścić wąż prysznicowy z zewnątrz?

Wąż prysznicowy narażony jest na różnego rodzaju zabrudzenia, w tym osady wapienne. W miarę upływu czasu utrudniają one przepływ wody, co negatywnie wpływa na komfort korzystania z prysznica.

Aby wyczyścić wąż z zewnątrz, użyj mieszanki wody z octem w stosunku 1:1. Przetrzyj wąż tak przygotowanym roztworem, używając miękkiej ściereczki lub gąbki. Pozostaw na kilka minut, a następnie dokładnie spłucz.

Innym sposobem jest zastosowanie soku z cytryny. Ma on właściwości rozpuszczające kamień (a więc osady mineralne) i doskonale radzi sobie z plamami. Po takim zabiegu wąż prysznicowy stanie się odświeżony i odzyska blask i funkcjonalność!

3. Domowe sposoby na czyszczenie baterii łazienkowych

Baterie łazienkowe, szczególnie te chromowane, tracką swój, ponieważ na ich powierzchni szybko zbiera się osad mineralny. Na szczęście istnieje wiele domowych sposobów na przywrócenie im dawnej świetności.

Czyszczenie baterii octowym roztworem to sprawdzony sposób na usunięcie kamienia. Wystarczy nałożyć na baterię nasączony octem ręcznik papierowy (ewentualnie szmatkę) na kilka godzin, a następnie przemyć baterię ciepłą wodą.

Innym skutecznym sposobem jest pasta zrobiona z sody oczyszczonej i wody (3 części pasty, 1 część wody). Należy nałożyć ją na baterię, pozostawić na 15 minut, a następnie przetrzeć i spłukać. Dzięki temu bateria odzyska swój pierwotny blask.

4. Kamień na baterii łazienkowej – czym skutecznie czyścić?

Dla bardziej opornych plam warto zastosować wcześniej wspomnianą pastę z sody oczyszczonej i wody. Należy nałożyć ją na zabrudzone miejsca, delikatnie wcierać, a następnie po upływie kilkunastu minut dokładnie spłukać.
To naturalne rozwiązanie nie tylko skutecznie usuwa kamień, ale też nie szkodzi powierzchni baterii. Jeżeli kamień jest szczególnie uporczywy, skuteczne jest także stosowanie gotowych preparatów dostępnych w sklepach. Przy ich używaniu pamiętaj jednak o przestrzeganiu zaleceń producenta oraz ochronie rąk – stosuj rękawice gumowe!

5. Jak usunąć kamień ze słuchawki prysznica – krok po kroku

Słuchawka prysznica często jest miejscem, w którym gromadzi się najwięcej osadów mineralnych. Powoduje to blokowanie drobnych otworów, przez co woda wypływa nierównomiernie i ze zmniejszonym ciśnieniem.

Podobnie jak w przypadku innych elementów łazienkowych, oczyszczanie słuchawki prysznica zacznij od umycia jej roztworem octu. W zależności od stopnia zakamienienia zanurz słuchawkę w misce z octem na kilka godzin, a następnie dokładnie przepłucz.
Innym sposobem jest zastosowanie mieszanki soku z cytryny i soli. Należy wymieszać składniki w równych proporcjach, nałożyć na słuchawkę i odczekać kilka godzin. Po tym czasie należy dokładnie spłukać słuchawkę. Taki domowy sposób nie tylko skutecznie usuwa kamień, ale także dezynfekuje słuchawkę.

Oto kilka wskazówek, które z pewnością przydadzą Ci się podczas oczyszczania każdego z elementów baterii łazienkowych!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!