Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Jak wygląda montaż brodzika niskiego?

Przystępując do remontu łazienki, warto zastosować nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania. Obecnie, niezwykle pożądaną opcję stanowi prysznic z odpływem liniowym. Montaż brodzika w tym przypadku przebiega nieco inaczej. O tym, jak dokładnie wygląda jego zamocowanie oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę, dowiesz się z dalszej części artykułu.

Czym charakteryzują się odpływy liniowe?

Współcześnie odpływ liniowy stanowi integralną część systemu brodzikowego. Stosowany jest w przypadku płaskich brodzików, umieszczanych pod płytkami ceramicznymi. Dzięki funkcji odprowadzania wody jest niezwykle komfortowy i estetyczny. Decyzja dotycząca inwestycji w odpływ do prysznica powinna zostać podjęta już w chwili planowania remontu. Odpowiednio zrealizowany projekt pozwala całkowicie odmienić wygląd przestrzeni łazienkowej, znacząco ją powiększając. Ponadto umożliwia wybór nie tylko wielkości prysznica, ale również jego kształtu, gdyż nie występują już ograniczenia w postaci określonych wymiarów i form dostępnych na rynku standardowych brodzików.

Montaż niskiego brodzika na płytkach – co należy wiedzieć wcześniej?

Projektując łazienkę, warto zdecydować się na brodzik płaski lub schowany pod płytkami. Wygląda on nie tylko elegancko, ale także zapewnia komfort podczas wykonywania codziennych czynności higienicznych. W celu uniknięcia rozczarowania pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie, w jakich miejscach w pomieszczeniu znajduje się doprowadzenie instalacji wodnej oraz kanalizacyjnej. Następnie warto zorientować się, czy można umieścić odpływ liniowy. Planując kolejne kroki montażu, konieczne jest uwzględnienie spadku bryły, jaką brodzik będzie posiadał. Po pozytywnym przebrnięciu przez powyższe aspekty można spokojnie przejść do zebrania niezbędnych materiałów i narzędzi, przejrzenia oferowanych przez rynek rozwiązań, a finalnie do realizacji własnych założeń.

Łazienka z odpływem liniowym w podłodze – niezbędne akcesoria

Podstawową czynnością podczas samodzielnego montażu jest zebranie wszystkich, niezbędnych materiałów i narzędzi. Oprócz oczywistej kwestii zaopatrzenia się w wymarzony brodzik i elementy całego systemu tj. syfon oraz odpływ należy pamiętać o odpowiednich, pasujących do wybranego modelu rurach kanalizacyjnych, instalacyjnych, kolankach o różnych kątach załamania, złączkach, uchwytach, zaworach odcinających oraz o wężykach przyłączeniowych. Po zakupieniu podstawowych akcesoriów oraz dodatków, jakimi są klej do brodzika, płynna folia, taśma uszczelniająca, płyty styropianowe, koło montażowe oraz zaprawa do spoinowania można przejść do przejrzenia dostępnych rozwiązań i obejrzenia filmików instruktażowych. Przed właściwym montażem warto upewnić się, czy zakupiona fuga oraz zaprawa klejowa mają właściwości wodoodporne.

Odwieczny dylemat: jak zamontować brodzik, aby należycie spełniał swoją funkcję?

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj się zdecydujemy – brodzik z odpływem liniowym czy umieszczony na płytkach, w każdym z tych przypadków proces montażu przebiega na początku bardzo podobnie. W pierwszym kroku, z założeniem, że wszystko zostało starannie wymierzone i zaprojektowane, należy zamontować odpływ kanalizacyjny, łącząc specjalną rurę z syfonem. Istotne jest, aby znajdował się on poniżej poziomu kafelków. Następnie należy wykonać tzw. podbudowę z betonu. Niezwykle korzystne może okazać się ułożenie maty uszczelniającej na większości powierzchni podbrodzikowej. W bardzo uproszczonym schemacie jako ostatni krok wymienia się przytwierdzenie brodzika do wyznaczonego miejsca za pomocą przeznaczonego do tego silikonu sanitarnego oraz połączenie odpływu i syfonu ze sobą. Nieco inaczej sytuacja się przedstawia w przypadku brodzika podpłytkowego, gdyż po jego zamontowaniu należy jeszcze ułożyć płytki, a szczeliny występujące między nimi wypełnić odporną na wilgoć fugą epoksydową. Aby wymiana syfonu w brodziku nie występowała zbyt często, warto nabyć praktyczny, nowoczesny model umożliwiający czyszczenie z góry. Dzięki temu utrzymanie go w jak najlepszym stanie nie będzie wyzwaniem.

Obecnie doskonałym rozwiązaniem, gwarantującym estetyczną, przyjemną dla oka przestrzeń łazienkową jest zdecydowanie się na montaż odpływu liniowego. Podłoga w strefie prysznicowej pokryta w całości płytkami nie tylko optycznie zwiększa pomieszczenie, ale także nadaje mu nowoczesnego stylu. Jeśli w dalszym ciągu nie wiesz, jaki brodzik zamontować, zainspiruj się gotowymi aranżacjami łazienek i wybierz coś dla siebie.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!