Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Jaki syfon do umywalki nablatowej będzie najlepszy?

Wielu z nas w czasie aranżacji łazienki napotyka się z różnymi przeciwnościami — zwłaszcza kiedy samodzielnie dobieramy poszczególne elementy montażowe. Jak uniknąć niepowodzenia? Pierwszym i jednym z najważniejszych kroków jest dokładne przemyślenie naszych potrzeb. Czeka Cię zakup syfonu do umywalki łazienkowej? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę, aby był on odpowiedni? Chętnie podpowiemy! Zapraszamy do lektury.

Czym jest syfon do umywalki łazienkowej?

Umywalka łazienkowa jest podstawą wyposażenia tego pomieszczenia. To dzięki niej możemy swobodnie korzystać z bieżącej wody. Jednak aby możliwy był również sprawny odpływ wody z tego typu misy, niezbędny jest element, który na to pozwoli. Takim właśnie produktem jest syfon do umywalki łazienkowej.

Syfon łączy umywalkę z rurą kanalizacyjną, dzięki czemu pozwala na odprowadzenie zużytej wody. Ma też inną, równie ważną funkcję — jego specjalna konstrukcja zapobiega przedostawaniu się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji do łazienki. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje syfonów umywalkowych, co ułatwia dopasowanie ich do pozostałych elementów.

Jaki syfon do umywalki nablatowej wybrać?

Umywalka nablatowa montowana jest na blacie, który bardzo często nie jest w żaden sposób obudowany. Brak pod nią szafki sprawia, że podłączony syfon będzie całkowicie widoczny dla użytkowników łazienki. Czym więc się kierować, aby zakupić równie praktyczny, co estetyczny syfon do umywalki?

Rodzaje syfonów umywalkowych — przemyśl, którego potrzebujesz

Najczęściej syfony dzieli się ze względu na ich budowę na rurowe i butelkowe. Pierwszy typ, syfony rurowe, mają kształt litery “U”, dzięki czemu bardzo efektywnie odprowadzają wodę. Taki model zapobiega również osadzaniu się w nim zanieczyszczeń, a tym samym nie wymaga częstej konserwacji. Ma jednak znaczący minus — nie jest zbyt estetyczny, dlatego też nie sprawdzi się w łazienkach, w których zainstalowane zostały umywalki nablatowe z nieobudowanym syfonem. Jeśli więc zależy Ci na takim rozwiązaniu — będziesz musiał rozważyć montaż zasłaniającej go szafki.

Syfon butelkowy, jak sama nazwa sugeruje, ma kształt butelki. Jego pionowa konstrukcja jest bardzo często wygodniejsza niż syfonów rurowych, ponieważ zajmuje mniej miejsca. Ma też znacznie ładniejszy wygląd, który może stanowić gustowny element eleganckiej łazienki, dlatego też sprawdzi się przy umywalkach nablatowych. Należy jednak pamiętać, że z takim kształtem wiąże się konieczność systematycznego czyszczenia syfonu, gdyż mogą w nim kumulować się zanieczyszczenia.

Syfon umywalkowy: wymiary

Gdy już zdecydujesz się na konkretny typ, następnym krokiem jest dobór odpowiednich wymiarów syfonu. Jest to bardzo ważny aspekt, gdyż to od niego zależeć będzie praktyczność całej umywalki. Syfon do małej umywalki czy do dużej? Zbyt mała czy zbyt duża średnica syfonu nie pokryje się z umywalką, co skutkować będzie przeciekaniem spływającej wody. Aby tego uniknąć, należy uprzednio sprawdzić, jaki wymiar jest nam potrzebny.

Syfon czy półsyfon do umywalki?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jakie elementy do łazienki zostały już zakupione. Półsyfon sprawdzi się bowiem tylko wtedy, jeśli zostanie połączony z odpływem wbudowanym w skład baterii umywalkowej. Jeżeli zaś bateria nie jest w niego wyposażona, niezbędny będzie syfon kompletny, zawierający wszystkie części montażowe.

Design syfonu a miejsce montażu

Nie można zapominać o charakterze syfonu, jeśli stawiamy na model, który będzie elementem niezabudowanej umywalki nablatowej. Ciekawe warianty znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Jak dobrać najlepszy?

Zastanów się, jaka kolorystyka króluje w Twojej łazience. Czy syfon do umywalki nablatowej ma się w nią wkomponować, czy może ma stanowić efektowny element kontrastowy? Klasycznym rozwiązaniem, pasującym do każdego stylu i panującej w niej kolorystyki, z pewnością będzie biały lub srebrny syfon. Wzrok skutecznie przyciągnie zaś wariant w czarnym macie, błyszczący złoty bądź w złotym różu. Dobierz odpowiedni do swoich upodobań, a całość będzie równie praktyczna, co estetyczna!

Już wiesz, jaki syfon wybrać, a teraz zastanawiasz się, jak zamontować syfon do umywalki? Jest to całkiem proste i powinieneś poradzić z tym sobie samodzielnie bez użycia specjalistycznych narzędzi. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją załączoną przez producenta. Połącz wszystkie elementy, umocuj uszczelki i upewnij się, że całość jest szczelna. I gotowe!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!