Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Jakie drzwi prysznicowe wybrać?

Drzwi prysznicowe zwykle występują jako samodzielne zamknięcie miejsca wydzielonego na panel z prysznicem. zamkniecie nadbudowane nad wanną lub są po prostu elementem kabiny prysznicowej. Wszystkie te rozwiązania mają swoje wady i zalety.
Wiele osób decyduje się na wydzielenie miejsca na prysznic w łazience bez ścianek lub drzwi ale to nie jest rozwiązanie zbyt komfortowe. Woda rozpryskuje się bowiem niemal po całym pomieszczeniu. Podobnie jak para wodna, która osiada na powierzchni mebli i innych sprzętów. Kiedy miejsce na prysznic jest zamknięte para i woda nie są już tak inwazyjne. Poza tym drzwi zapewniają poczucie intymności. Dlatego też lepiej z nich nie rezygnować.

Klasyczne drzwi uchylne prysznicowe otwierane są przez rozwarcie na zewnątrz, chociaż czasem w sklepach można spotkać też modele otwierające się do wewnątrz i obrotowe. Są szerokie i dość wygodne. Mogą być jednoskrzydłowe prawe lub lewe oraz dwuskrzydłowe – symetryczne lub niesymetryczne. Są efektowne i ładne. Dlatego też ich popularność cały czas nie maleje.
Drzwi obrotowe otwierają się na zewnątrz, ale potrzebują mniej miejsca niż uchylne, bo obracają się wokół własnej osi. W efekcie podczas otwierania część drzwi chowa się w środku kabiny. Drzwi przesuwne prysznicowe są też dość popularne. Składają się z jednego lub dwóch czy trzech skrzydeł i przesuwają się na prowadnicach. Pojedyncze otwierają się na jedną stronę, a pozostałe na dwie strony. Są praktyczne i pozwalają na oszczędzenie sporej ilości miejsca w łazience.

Pozostają jeszcze drzwi prysznicowe składane lub inaczej harmonijkowe, które zwykle wykorzystuje się do parawanów nawannowych. Zbudowane są z kilku paneli, które podczas otwierania składają się w charakterystyczną harmonijkę. Nie zajmują zbyt wiele miejsca i sprawdzają się w zasadzie zawsze. Polecane są przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach.

Drzwi prysznicowe najczęściej wykonywane są ze szkła, ale poddanego specjalnej obróbce. Dzięki temu jest ono bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Szkło to rozwiązanie estetyczne i funkcjonalne zarazem. Dzięki prostej formie i walorom przestrzennym prezentuje się dobrze w każdej łazience. Dobrze komponuje się z różnego rodzaju aranżacjami wnętrz i nie tylko. Jest materiałem uniwersalnym i praktycznym. Wybór na rynku w tym zakresie też jest coraz większy. Producenci oferują przede wszystkim coraz więcej kolorów i wzorów do wyboru. Poza tym szkło stosowane do drzwi prysznicowych jest łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy je przetrzeć szmatką z odrobiną detergentu co jakiś czas.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!