Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Polski Angielski Niemiecki Czeski Francuski Litewski Rosyjski Rumuński Słowacki Węgierski Włoski Bułgarski Ukraiński Hiszpański layouts.et Chorwacki Łotewski Holenderski layouts.me Serbski layouts.bn Austriacki layouts.ie layouts.si layouts.pt layouts.fi layouts.el

Kod rabatowy:REA10

Jakie drzwi prysznicowe wybrać?

Drzwi prysznicowe zwykle występują jako samodzielne zamknięcie miejsca wydzielonego na panel z prysznicem. zamkniecie nadbudowane nad wanną lub są po prostu elementem kabiny prysznicowej. Wszystkie te rozwiązania mają swoje wady i zalety.
Wiele osób decyduje się na wydzielenie miejsca na prysznic w łazience bez ścianek lub drzwi ale to nie jest rozwiązanie zbyt komfortowe. Woda rozpryskuje się bowiem niemal po całym pomieszczeniu. Podobnie jak para wodna, która osiada na powierzchni mebli i innych sprzętów. Kiedy miejsce na prysznic jest zamknięte para i woda nie są już tak inwazyjne. Poza tym drzwi zapewniają poczucie intymności. Dlatego też lepiej z nich nie rezygnować.

Klasyczne drzwi uchylne prysznicowe otwierane są przez rozwarcie na zewnątrz, chociaż czasem w sklepach można spotkać też modele otwierające się do wewnątrz i obrotowe. Są szerokie i dość wygodne. Mogą być jednoskrzydłowe prawe lub lewe oraz dwuskrzydłowe – symetryczne lub niesymetryczne. Są efektowne i ładne. Dlatego też ich popularność cały czas nie maleje.
Drzwi obrotowe otwierają się na zewnątrz, ale potrzebują mniej miejsca niż uchylne, bo obracają się wokół własnej osi. W efekcie podczas otwierania część drzwi chowa się w środku kabiny. Drzwi przesuwne prysznicowe są też dość popularne. Składają się z jednego lub dwóch czy trzech skrzydeł i przesuwają się na prowadnicach. Pojedyncze otwierają się na jedną stronę, a pozostałe na dwie strony. Są praktyczne i pozwalają na oszczędzenie sporej ilości miejsca w łazience.

Pozostają jeszcze drzwi prysznicowe składane lub inaczej harmonijkowe, które zwykle wykorzystuje się do parawanów nawannowych. Zbudowane są z kilku paneli, które podczas otwierania składają się w charakterystyczną harmonijkę. Nie zajmują zbyt wiele miejsca i sprawdzają się w zasadzie zawsze. Polecane są przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach.

Drzwi prysznicowe najczęściej wykonywane są ze szkła, ale poddanego specjalnej obróbce. Dzięki temu jest ono bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Szkło to rozwiązanie estetyczne i funkcjonalne zarazem. Dzięki prostej formie i walorom przestrzennym prezentuje się dobrze w każdej łazience. Dobrze komponuje się z różnego rodzaju aranżacjami wnętrz i nie tylko. Jest materiałem uniwersalnym i praktycznym. Wybór na rynku w tym zakresie też jest coraz większy. Producenci oferują przede wszystkim coraz więcej kolorów i wzorów do wyboru. Poza tym szkło stosowane do drzwi prysznicowych jest łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy je przetrzeć szmatką z odrobiną detergentu co jakiś czas.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!