Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Polski Angielski Niemiecki Czeski Francuski Litewski Rosyjski Rumuński Słowacki Węgierski Włoski Bułgarski Ukraiński Hiszpański layouts.et Chorwacki Łotewski Holenderski layouts.me Serbski layouts.bn Austriacki layouts.ie layouts.si layouts.pt layouts.fi layouts.el

Kod rabatowy:REA10

Kabina prysznicowa z czarnymi profilami – jak wybrać odpowiednią i kiedy?

Wśród projektantów specyficznych wnętrz, którymi bez wątpienia są łazienki, panuje przekonanie, że to, co funkcjonalne, powinno także pozostawać niezwykle estetyczne. Taka jest właśnie kabina prysznicowa z czarnymi profilami, której surowe piękno otwiera wiele możliwości aranżacyjnych. Który model takiej kabiny wybrać, jak umiejscowić ją w konkretnej łazience, by dopełniała estetycznie charakter jej wnętrza?

Kabina prysznicowa z czarnymi profilami a wnętrze łazienki – do jakiego pasuje?

Czasy, w których biel królowała w łazienkach, co prawda nie przeminęły, jednak równie popularne stają się wnętrza wypełniane barwami innego rodzaju. W ten trend wpisują się oczywiście kabiny prysznicowe z profilami w kolorze czarnym, które pasują do wielu rodzajów łazienkowych aranżacji.

Ze względu na swój charakterystyczny, drapieżny (niekiedy!) wygląd, bardzo dobrze odnajdują się w modernistycznych, nowoczesnych, oryginalnych wnętrzach, ale i w surowych, prostych i minimalistycznych łazienkach. Kabiny prysznicowe czarne (z czarnymi profilami) są jednak o wiele bardziej uniwersalne i przy minimalnym wyczuciu estetyki można wpasować je w bardzo dużą ilość różnorodnych wnętrz łazienkowych.

W stylu glamour – pełnym przepychu i mieniących się detali – nowoczesne prysznicowe kabiny z czarnymi profilami stanowiłyby element przełamujący konwencję, ale bez burzenia jej estetyki. W stylu industrialnym podkreślałyby jego charakter, dopełniając go. Styl egzotyczny, orientalny również nic by nie stracił na wykorzystaniu tego typu kabin, bo kabina z czarnymi profilami swoim wyglądem może przypominać przeszklony parawan, nierzadko kojarzony z Krajami Dalekiego Wschodu.

Minimalizm? Dlaczego nie? Styl skandynawski jest oszczędny, podobnie jak prysznic z czarnymi profilami, ale wrażenie estetyczne nie jest bynajmniej minimalne. To wszystko oznacza, że czarne profile kabin prysznicowych można wpasować nieomal zawsze w wystrój łazienki!

Łazienka w czerni – nowy trend na czarne kabiny!

Wcześniej wymienione rodzaje stylizacji łazienkowy są znane już od jakiegoś czasu. We wnętrzarstwie pojawił się jednak stosunkowo nowy nurt estetyczny, którego głównym założeniem jest gra z wieloma odcieniami czerni. Nie chodzi bynajmniej o to, by każdy element łazienkowego wnętrza miał tę barwę, ale o to, by umiejętnie tym kolorem grać. Nie tylko w przypadku kabiny, ale również ścian, mebli, oświetlenia.

Przyciemnione wnętrze łazienki nadaje jej niepowtarzalnego charakteru, chociaż w praktyce może być nieco wymagające. Jednakże efekty estetyczne są równie zachwycające jak w innych rodzajach bardziej rozświetlonych łazienek.

Kabiny prysznicowe z czarnymi profilami w tym stylu są niejako punktem centralnym łazienki. Dobór mebli korespondujący kolorystycznie z kabiną nie powinien stanowić problemu. Mogą mieć inną barwę, ale kluczowa jest obecność czarnych, ciemnych elementów. Kabina i czarne profile, a do tego białe meble w czarnych obramowaniach? To tylko jeden z przykładów.

Należy podkreślić, że w łazienkach przyciemnionych bardzo ważna jest przestrzeń, dlatego często mniejsze powierzchniowo wnętrza rozszerza się optycznie, wykorzystując lustra, często pokaźnych rozmiarów. W połączeniu z ciemnym wykończeniem ścian (płytkami w ciemnych barwach), odpowiednio sprofilowanym oświetleniem (np. podświetlane lustra, żyrandol o odpowiedniej mocy) i estetycznych dodatkach prysznic z czarnymi profilami stworzy wnętrze zgodne z zasadami łazienek w czerni!

Całkowicie czarny brodzik pozwala tworzyć aranżacje, w którym przeszklone kabiny z czarnymi profilami sprawdzają się nad wyraz wyjątkowo. Biel brodzika jest doskonale znana i niezwykle popularna. Warto więc stworzyć coś oryginalnego i zdecydować się na czerń.

Poszczególne dodatki łazienki natomiast mogą w pewnym stopniu przełamywać dominację czarnych, ciemnych barw lub dopełniać ją. Mydelniczki w kolorze czarnym? Dlaczego nie? Ale jeśli ciemne są także ściany, warto zdecydować się na wieszaki na ręczniki w nieco innej barwie lub z drewnianymi, jasnymi elementami.

Kabina prysznicowa z czarnymi profilami jest więc wyjątkowo atrakcyjną pozycją dla miłośników nowoczesnej i uniwersalnej estetyki. Łatwo ją wpasować w niemal dowolne wnętrze, z którym będzie odpowiednio kontrastować lub harmonizować. Możliwości jest wiele!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!