Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Kabina prysznicowa z czarnymi profilami – jak wybrać odpowiednią i kiedy?

Wśród projektantów specyficznych wnętrz, którymi bez wątpienia są łazienki, panuje przekonanie, że to, co funkcjonalne, powinno także pozostawać niezwykle estetyczne. Taka jest właśnie kabina prysznicowa z czarnymi profilami, której surowe piękno otwiera wiele możliwości aranżacyjnych. Który model takiej kabiny wybrać, jak umiejscowić ją w konkretnej łazience, by dopełniała estetycznie charakter jej wnętrza?

Kabina prysznicowa z czarnymi profilami a wnętrze łazienki – do jakiego pasuje?

Czasy, w których biel królowała w łazienkach, co prawda nie przeminęły, jednak równie popularne stają się wnętrza wypełniane barwami innego rodzaju. W ten trend wpisują się oczywiście kabiny prysznicowe z profilami w kolorze czarnym, które pasują do wielu rodzajów łazienkowych aranżacji.

Ze względu na swój charakterystyczny, drapieżny (niekiedy!) wygląd, bardzo dobrze odnajdują się w modernistycznych, nowoczesnych, oryginalnych wnętrzach, ale i w surowych, prostych i minimalistycznych łazienkach. Kabiny prysznicowe czarne (z czarnymi profilami) są jednak o wiele bardziej uniwersalne i przy minimalnym wyczuciu estetyki można wpasować je w bardzo dużą ilość różnorodnych wnętrz łazienkowych.

W stylu glamour – pełnym przepychu i mieniących się detali – nowoczesne prysznicowe kabiny z czarnymi profilami stanowiłyby element przełamujący konwencję, ale bez burzenia jej estetyki. W stylu industrialnym podkreślałyby jego charakter, dopełniając go. Styl egzotyczny, orientalny również nic by nie stracił na wykorzystaniu tego typu kabin, bo kabina z czarnymi profilami swoim wyglądem może przypominać przeszklony parawan, nierzadko kojarzony z Krajami Dalekiego Wschodu.

Minimalizm? Dlaczego nie? Styl skandynawski jest oszczędny, podobnie jak prysznic z czarnymi profilami, ale wrażenie estetyczne nie jest bynajmniej minimalne. To wszystko oznacza, że czarne profile kabin prysznicowych można wpasować nieomal zawsze w wystrój łazienki!

Łazienka w czerni – nowy trend na czarne kabiny!

Wcześniej wymienione rodzaje stylizacji łazienkowy są znane już od jakiegoś czasu. We wnętrzarstwie pojawił się jednak stosunkowo nowy nurt estetyczny, którego głównym założeniem jest gra z wieloma odcieniami czerni. Nie chodzi bynajmniej o to, by każdy element łazienkowego wnętrza miał tę barwę, ale o to, by umiejętnie tym kolorem grać. Nie tylko w przypadku kabiny, ale również ścian, mebli, oświetlenia.

Przyciemnione wnętrze łazienki nadaje jej niepowtarzalnego charakteru, chociaż w praktyce może być nieco wymagające. Jednakże efekty estetyczne są równie zachwycające jak w innych rodzajach bardziej rozświetlonych łazienek.

Kabiny prysznicowe z czarnymi profilami w tym stylu są niejako punktem centralnym łazienki. Dobór mebli korespondujący kolorystycznie z kabiną nie powinien stanowić problemu. Mogą mieć inną barwę, ale kluczowa jest obecność czarnych, ciemnych elementów. Kabina i czarne profile, a do tego białe meble w czarnych obramowaniach? To tylko jeden z przykładów.

Należy podkreślić, że w łazienkach przyciemnionych bardzo ważna jest przestrzeń, dlatego często mniejsze powierzchniowo wnętrza rozszerza się optycznie, wykorzystując lustra, często pokaźnych rozmiarów. W połączeniu z ciemnym wykończeniem ścian (płytkami w ciemnych barwach), odpowiednio sprofilowanym oświetleniem (np. podświetlane lustra, żyrandol o odpowiedniej mocy) i estetycznych dodatkach prysznic z czarnymi profilami stworzy wnętrze zgodne z zasadami łazienek w czerni!

Całkowicie czarny brodzik pozwala tworzyć aranżacje, w którym przeszklone kabiny z czarnymi profilami sprawdzają się nad wyraz wyjątkowo. Biel brodzika jest doskonale znana i niezwykle popularna. Warto więc stworzyć coś oryginalnego i zdecydować się na czerń.

Poszczególne dodatki łazienki natomiast mogą w pewnym stopniu przełamywać dominację czarnych, ciemnych barw lub dopełniać ją. Mydelniczki w kolorze czarnym? Dlaczego nie? Ale jeśli ciemne są także ściany, warto zdecydować się na wieszaki na ręczniki w nieco innej barwie lub z drewnianymi, jasnymi elementami.

Kabina prysznicowa z czarnymi profilami jest więc wyjątkowo atrakcyjną pozycją dla miłośników nowoczesnej i uniwersalnej estetyki. Łatwo ją wpasować w niemal dowolne wnętrze, z którym będzie odpowiednio kontrastować lub harmonizować. Możliwości jest wiele!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!