Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Kwiaty do łazienki bez okna: przegląd najlepszych propozycji

Rośliny wprowadzają do każdego miejsca wyjątkowy klimat – dotyczy to także łazienek. Często jednak zdarza się, że jest to pomieszczenie bez okna, a w takich warunkach nie każdy kwiat jest w stanie sobie poradzić. Nie oznacza to jednak, że trzeba całkowicie rezygnować z takiego pomysłu. Sprawdź najlepsze kwiaty do łazienki bez okna.

Kwiaty do łazienki bez okna – tak czy nie?

Miłośnicy roślin chcieliby widzieć je w każdym pomieszczeniu swojego domu czy mieszkania. Dlaczego by więc rezygnować z nich w łazience? Także i do tego miejsca są one w stanie wprowadzić wyjątkową atmosferę. Trzeba jednak przyznać, że łazienka bez stałego dopływu światła jest miejscem, w którym roślinom jest niełatwo funkcjonować.

Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z uspokajającej oazy zieleni. Dowiedz się, jakie są najbardziej polecane kwiaty do łazienki bez okna. Dzięki nim stworzysz wyjątkową przestrzeń.

Kwiaty do ciemnej łazienki, po które warto sięgnąć

Jedną z popularnych obecnie opcji, jeżeli chodzi o kwiaty nadające się do ciemnej łazienki bez okna, jest sansewieria. Ta roślina doniczkowa prezentuje się naprawdę pięknie, a przy tym cechuje ją odporność na zacienione zakątki. Co ważne, sansewieria wręcz nie znosi nasłonecznionych miejsc, dlatego łazienka pozbawiona okna może okazać się w jej przypadku azylem. Dodatkowo oczyszcza ona powietrze, więc tym bardziej jest świetnym wyborem.

Kolejną ciekawą propozycją jest popularny fikus. Efektowny, wytrzymały, doskonale rośnie w miejscach bez dopływu światła. Do tego prezentuje się naprawdę efektownie, więc dzięki jego obecności łazienka z pewnością będzie bardziej elegancka.

Nie zapominajmy także o kaktusie. Naturalnie rosnąca na suchej pustyni roślina bardzo dobrze sprawdzi się w łazience bez okna. Ma ona także niskie wymagania jeżeli chodzi o pielęgnację, a do tego mnóstwo osób urzeka jej minimalistyczny design.

Bluszcz do łazienki bez okna – wiele osób stawia właśnie na niego

Prawdziwym hitem, jeżeli chodzi o to, jakie kwiaty i rośliny do łazienki bez okna wybierać, jest oczywiście również bluszcz. To roślina doskonale radząca sobie w warunkach słabego oświetlenia, do tego bluszcz lubi wilgotność, a o to w łazience nie będzie trudno. Nie wymaga on także szczególnie skomplikowanej pielęgnacji – regularne podlewanie i okazyjne nawilżanie liści w zupełności wystarczy.

Co ważne, w sprzedaży można znaleźć mnóstwo gatunków bluszczu, które nieco różnią się od siebie. Można więc z łatwością dopasować coś do stylu swojej łazienki. Zdolność do rośnięcia w zacienionym miejscu i estetyka to zalety bluszczu, ale jest także coś jeszcze, być może najbardziej istotnego. Ta roślina jest w stanie oczyszczać powietrze, co w łazience – gdzie przez wilgoć mogą rozwijać się bakterie i grzyby – jest bardzo istotne.

Sztuczne kwiaty do łazienki bez okna – to też rozwiązanie!

Jeżeli jednak ktoś w dalszym ciągu nie jest przekonany co do tego, żeby sięgnąć po mało wymagające jeżeli chodzi o światło rośliny, jest jeszcze jedna opcja. Mowa oczywiście o sztucznych kwiatach, które także mogą ciekawie prezentować się w łazience. Niezależnie od oświetlenia czy wilgotności, sztuczne rośliny przez cały czas prezentują się pięknie – idealnie do łazienki.

Dodatkowym atutem jest różnorodność tego typu produktów. W przypadku, gdy wybierasz żywe kwiaty do ciemnej łazienki, musisz wziąć pod uwagę mnóstwo czynników. W przypadku sztucznej rośliny, jedyne, nad czym się zastanawiasz to, czy pasuje ona do wystroju.

Kwiaty nadające się do ciemnej łazienki bez okna – jest ich całkiem sporo

Jak widać, osoby chcące wprowadzić do swoich łazienek zielone elementy, nie powinny mieć większego problemu z wyborem odpowiednich roślin. Żywe kwiaty i doniczkowe do łazienki bez okna to wcale nie rzadkość. Oczywiście, sięgnięcie po nie wymaga wzięcia pod uwagę przeróżnych czynników, czasami też wiąże się to z większym zaangażowaniem w pielęgnację, ale na pewno warto. Każda łazienka, gdy postawimy w niej kwiaty, będzie prezentować się wyjątkowo.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!