Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Na jakiej wysokości montować baterie łazienkowe?

Prysznic, wanna czy umywalka – to elementy, których nie może zabraknąć w łazience. Jednak, by korzystanie z nich było w pełni praktyczne i funkcjonalne, powinieneś zadbać o to, by wysokość baterii prysznicowej oraz wysokość baterii wannowej była odpowiednia. Zatem jakie wymiary będą najodpowiedniejsze? Podpowiadamy!

Jaka powinna być wysokość baterii prysznicowej od posadzki?

Przede wszystkim wysokość montażu powinieneś uzależnić od średniego wzrostu domowników, którzy będą najczęściej korzystać z prysznica. Natomiast rozwiązaniem optymalnym jest wysokość od 110 do 130 centymetrów, licząc oczywiście od posadzki.

Taka opcja sprawia, że praktycznie każdy użytkownik (niezależnie od wzrostu) ma łatwy dostęp do baterii. Jednocześnie zyskujesz odpowiednią przestrzeń do swobodnego poruszania. Jest jeszcze jedna kwestia, którą należy uwzględnić – jeśli wśród domowników znajdują się osoby, u których występuje znaczne ograniczenie ruchowe, warto pomyśleć o montażu baterii prysznicowej na wysokości 80 centymetrów.

Wysokość baterii wannowej

Z reguły również przy wannie montuje się baterię ze słuchawką prysznicową. Takie rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne. Dzięki temu możesz bez problemu spłukać wannę po kąpieli lub czyszczeniu, a w chwili, kiedy zależy ci na czasie, weźmiesz też szybki prysznic. W takim wypadku bateria wannowa powinna zostać zamontowana co najmniej 10-18 centymetrów nad górną krawędzią wanny, licząc od krawędzi. Daje to około 60 centymetrów od posadzki.

Twoja wanna połączona jest ze szklaną ścianką i jednocześnie ma służyć za kabinę prysznicową? W takim razie przyda ci się również uchwyt na słuchawkę lub deszczownica. Tę ostatnią opcję dobrze umieścić 210-220 centymetrów licząc od posadzki. Pozwoli ci to na pełne wykorzystanie potencjału oraz zalet deszczownicy i kąpieli pod nią. W przypadku deszczownicy montowanej na suficie to wysokość pomieszczenia determinuje jej odległość od użytkownika.

Natomiast wysokość montażu uchwytu na słuchawkę powinieneś dostosować do wzrostu domowników. Pamiętaj, że dobrze by było, aby słuchawka zawsze znajdowała się nico ponad głową użytkownika, wystarczy już 20-30 centymetrów. Dobrym rozwiązaniem będą uchwyty regulowane, dzięki którym bez problemu dopasujesz wysokość słuchawki do potrzeb poszczególnych domowników.

Montaż baterii podtynkowej umywalkowej

Wysokość montażu baterii umywalkowej podtynkowej w dużej mierze uzależniona jest od tego, na jakiej wysokości zamontowałeś umywalkę. Zakłada się, że standardowa wysokość dla zlewu w łazience to 75-85 centymetrów. Zatem baterię umywalkową podtynkową zawsze warto zamontować 25-35 centymetrów powyżej krawędzi umywalki. W ten sposób zagwarantujesz użytkownikom swobodne działania podczas codziennej pielęgnacji, a jeśli zechcesz zrobić pranie ręczne, taka wysokość również się sprawdzi.

Baterie wolnostojące

Na popularności zyskują również wanny wolnostojące oraz umywalki nablatowe. Z reguły przy tego typu urządzeniach sanitarnych, by w pełni wykorzystać ich potencjał estetyczny, montuje się baterie wolnostojące.

Zaletą tego typu rozwiązania jest fakt, iż taką baterię łazienkową możesz zainstalować praktycznie w dowolnym miejscu przy danej armaturze. Baterie wolnostojące wyróżnia nie tylko aspekt wizualny. Są one także bardzo funkcjonalne, cechuje je między innymi wysoka stabilność.

Podobnie jest z umywalkami, montowanymi na blacie. Bateria wolnostojąca pozwala podkreślić aspekt aranżacyjny i generalnie daje znacznie większe możliwości urządzenia przestrzeni wokół.

Komfort i swoboda przede wszystkim

Czy to bateria wannowa, umywalkowa czy pod prysznic, jedno jest najważniejsze – przy ich montażu kieruj się przede wszystkim funkcjonalnością i wygodą. W związku z tym pod uwagę weź, kto najczęściej będzie korzystać ze strefy mycia, a wysokość baterii od posadzki dostosuj do wzrostu domowników.

W ten sposób stworzysz użyteczne miejsce kąpieli, w którym swobodnie poczują się zarówno dorośli, jak i dzieci. Wybierz więc najlepszą opcję dla siebie i ciesz się ergonomicznym miejscem do mycia.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!