Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Regulacja drzwi kabiny prysznicowej – jak to robić dobrze?

Montaż drzwi do kabiny prysznicowej jest bardzo wymagającą czynnością. Aby została przeprowadzona prawidłowo, potrzeba dużej precyzji. Nie inaczej wygląda regulacja drzwi prysznicowych – do zadania należy podejść w odpowiedni sposób. W innym wypadku efekty raczej rozczarują. Jak więc robić to dobrze? Jak wyregulować opadające drzwi kabiny prysznicowej, wymienić rolkę, czy poradzić sobie ze skrzypieniem? Sprawdź!

Montaż i regulacja drzwi kabiny prysznicowej – istotne kwestie

Każdy producent dołącza do zestawu kabiny oraz drzwi instrukcję, według której należy postępować, aby prawidłowo zainstalować kabinę prysznicową. Instrukcji należy przestrzegać bezwzględnie. Zwłaszcza w przypadku tak istotnej dla jej prawidłowego funkcjonowania kwestii, jaką jest zachowywanie pionu i poziomu wszystkich instalowanych elementów.

Zakończenie prac montażowych jest ostatecznym testem na sprawność całego urządzenia. Niewypoziomowane, krzywe drzwi do kabiny prysznicowej, brak dopasowania poszczególnych elementów – wszystko to wskazuje na niewłaściwe złożenie stelażu lub jego niewprawne przykręcenie. Jeśli nie zajmiesz się naprawą i regulacją wszystkich drobnych nieprawidłowości, kolejne elementy:

- rolki;
- łożyska;
- szyny;
- a nawet drzwi

będą powoli ulegać zniszczeniu. W pewnym momencie ich stan nie pozwoli już na naprawę, a jedynym sposobem usunięcia usterek będzie wymiana zniszczonych elementów! Pamiętaj o tym, by uniknąć dodatkowych kosztów.

Regulacja kabiny prysznicowej – wypadające rolki

Prawidłowa praca rolek jest kluczowa dla funkcjonalności drzwi prysznicowych. Gdy użyjesz zbyt dużej siły, pragnąc je otworzyć, kółko rolki może zostać wyszarpnięte z szyny (zarówno górnej, jak i dolnej). To jedna z częstszych usterek drzwi.

Na szczęście regulacja rolek kabiny prysznicowej w tym przypadku jest bardzo łatwa. Gdy rolka wypadła z szyny, drzwi ulegają wykrzywieniu. Wystarczy unieść skrzydło delikatnie do góry i powtórnie osadzić rolkę w szynie, a w przyszłości starać się otwierać drzwi nieco delikatniej.

Regulacja drzwi kabiny prysznicowej – pozostałe wskazania

Gdy drzwi w twojej kabinie prysznicowej są prawidłowo wyregulowane, zamykają się bez problemu. Rolki z łatwością przesuwają się w szynach, woda nie wycieka poza obręb kabiny ze względu na szparę między drzwiami, a szyny nie powodują zacinania rolek. Drzwi nie powinny także skrzypieć podczas otwierania czy zamykania.

Prawidłowy montaż jest kluczowy, aby wszystko działało bez zarzutu. Pamiętaj jednak, że każdy ruchomy element czy mechanizm może ulegać usterkom i rozregulowywać nawet wtedy, gdy kabina została zainstalowana idealnie, a ty prawidłowo jej używasz. Wskazaniami do dodatkowych regulacji są:

- problemy z otwieraniem/zamykaniem drzwi (drzwi stają się oporne);
drzwi od kabiny prysznicowej nie domykają się;
- drzwi uderzające lub zahaczające o brodzik w jakimkolwiek miejscu;
rolki wyskakujące z szyn;
-szczeliny między skrzydłami drzwi kabiny prysznicowej;
brak domknięcia drzwi u dołu lub u góry (niewypoziomowanie).

Regulowanie drzwi najlepiej zacząć od przeglądu stanu rolek i ich dokładnego oczyszczenia. Do poluzowania lub przykręcenia rolek posłuży ci śrubokręt czy klucz imbusowy (w zależności od modelu rolek). Wymiana rolek w kabinie prysznicowej konieczna jest wtedy, gdy prowadnice, szyny bądź same rolki zużyły się do stopnia uniemożliwiającego regulację.

Jak wymienić rolki w kabinie prysznicowej? Do każdego zestawu rolek dołączona jest instrukcja, w której szczegółowo zobrazowano cały proces. Pamiętaj jednak, że zarówno idealna regulacja drzwi, jak i pracy rolek bywa wymagająca. W sytuacji, w której próbujesz wszystkiego, ale żadnym sposobem nie możesz poradzić sobie z tym zadaniem, wybierz fachowca.

Profesjonalista z doświadczeniem wychwyci wszystkie nieprawidłowości w działaniu drzwi prysznicowych, zaleci stosowne naprawy czy wymiany, wyreguluje pracę rolek, usunie usterki i zrobi to bardzo szybko. Ty zaś nie będziesz spędzać na regulacji długich, próżnych godzin!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!