Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Polski Angielski Niemiecki Czeski Francuski Litewski Rosyjski Rumuński Słowacki Węgierski Włoski Bułgarski Ukraiński Hiszpański layouts.et Chorwacki Łotewski Holenderski layouts.me Serbski layouts.bn Austriacki layouts.ie layouts.si layouts.pt layouts.fi layouts.el

Kod rabatowy:REA10

WC bez kołnierza – wady i zalety

Jeżeli jesteś w trakcie remontu łazienki, istnieje duża szansa, że w trakcie poszukiwań wyposażenia natrafiłeś na tzw. toalety bezkołnierzowe. Zastanawiasz się, co to takiego i czy to dobre rozwiązanie do Twojego domu? Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy wszystkie mocne i słabe strony WC bez kołnierzy i zebraliśmy je w jednym miejscu! Poznaj je w dalszej części artykułu i sprawdź, czy tego typu toaleta jest właściwym wyborem dla Ciebie i Twoich domowników.

Co to i jak działa muszla bezkołnierzowa?

Toaleta bezkołnierzowa odznacza się płynnym kształtem pozbawionym zakrzywionego obrzeża. Umożliwia to okrężny ruch spłukiwanej wody, tak że nie ulga ona rozpryskiwaniu i dokładne oczyszcza wnętrze misy. W standardowych WC między wewnętrzną a zewnętrzną krawędzią toalety znajduje się szczelina, przez którą woda jest kierowana w dół. Chociaż różnica między nimi może wydawać się subtelna, ma dość znaczący wpływ na higieniczność łazienki oraz ilość zużywanej w procesie spłukiwania wody.

Toaleta bez kołnierza – wady i zalety nowoczesnego WC

Muszle bezkołnierzowe to stosunkowo nowe rozwiązanie w projektowaniu toalet, które szybko zyskało uznanie konsumentów. Zalety sedesów o tym kształcie obejmują kwestie związane z higieną, łatwością zachowania czystością w łazience, a nawet ekologią. Jednak przed podjęciem decyzji o zakupie toalety tego typu warto wziąć pod uwagę również kilka istotnych wad.

WC bez kołnierza – wady

Jedną z wad, którą większość konsumentów zauważa dopiero po montażu WC bezkołnierzowej w domu, jest ograniczenie możliwość korzystania z dostępnych w marketach kostek toaletowych. Większość produktów higienicznych tego typu posiada charakterystyczny haczyk, który pozwala na umieszczenie zawieszki na brzegu misy. W przypadku toalety pozbawionej obrzeża nie jest to możliwe lub jest znacznie utrudnione. Jednak posiadacze WC bezkołnierzowych nadal mogą odświeżać wnętrze misy za pomocą preparatów w żelu, aplikowanych za pomocą dozownika „samoprzylepnie” we wnętrzu misy.
Inna wada, która można wystąpić w przypadku wyboru misy bezkołnierzowej, dotyczy błędów montażowych. Jako że sedes tego typu pozbawiony jest ochronnego obrzeża, należy zadbać o prawidłową instalację systemu spłukiwania. W przeciwnym wypadku woda może wydostawać się na zewnątrz, szczególnie jeżeli domownicy zapominają o odkładaniu deski.
W zależności od oferty danego sklepu może się też zdarzyć, że toaleta bez kołnierza będzie droższa od tradycyjnych rozwiązań. Nie jest to jednak problem spotykany często, jako że produkt ten występuje w wielu przedziałach cenowych.

Toaleta bez kołnierza – zalety

Omawiając wady i zalety miski bezkołnierzowej, zdecydowanie więcej powiedzieć można o dobrych stronach takiego rozwiązania.
Warto zacząć od tego, że tradycyjne WC z obrzeżem może być doskonałym miejscem do rozwoju zarazków. Wynika to jednakowo z techniki spłukiwania, jak i z trudności z doczyszczaniem sedesów tego typu. Wybór toalety bezkołnierzowej sprawia, że każdorazowe spłukanie wody obmywa całe wnętrze misy i zmniejsza częstotliwość rozwoju drobnoustrojów. Co więcej, gładka konstrukcja ułatwia sprzątanie.
Toalety bezkołnierzowe są też bardziej higieniczne pod względem techniki spłukiwania – pod warunkiem odpowiedniego montażu nie rozchlapują wody po łazience ani desce klozetowej.
Zakup WC tego typu to też doskonały wybór dla tych, którzy dbają o naszą planetę oraz swój portfel. W zależności od modelu toalety, sedesy bezkołnierzowe pozwalają na wydajniejsze zużycie wody. Misa pozbawiona kołnierza łatwiej się oczyszcza, nawet przy mniejszych spłukaniach. Pozwala to na oszczędność nawet na poziomie około 30% wody przy każdorazowym użyciu.
Sedesy bezkołnierzowe są instalowane w taki sam sposób jak tradycyjne modele. Nie musisz zatem martwić się o trudność montażu. Jeżeli wolisz, aby zrobił to fachowiec, zadanie to nie będzie wymagało od niego dodatkowych kompetencji.
Warto wspomnieć, że sedesy bez kołnierza dostępne są w wielu wzorach i kolorach, również w ofercie naszego sklepu Łazienka Rea. Jeżeli uważasz, że to doskonałe rozwiązanie do Twojego domu, wymarzony projekt WC możesz zamówić już teraz.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!