Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

WC bez kołnierza – wady i zalety

Jeżeli jesteś w trakcie remontu łazienki, istnieje duża szansa, że w trakcie poszukiwań wyposażenia natrafiłeś na tzw. toalety bezkołnierzowe. Zastanawiasz się, co to takiego i czy to dobre rozwiązanie do Twojego domu? Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy wszystkie mocne i słabe strony WC bez kołnierzy i zebraliśmy je w jednym miejscu! Poznaj je w dalszej części artykułu i sprawdź, czy tego typu toaleta jest właściwym wyborem dla Ciebie i Twoich domowników.

Co to i jak działa muszla bezkołnierzowa?

Toaleta bezkołnierzowa odznacza się płynnym kształtem pozbawionym zakrzywionego obrzeża. Umożliwia to okrężny ruch spłukiwanej wody, tak że nie ulga ona rozpryskiwaniu i dokładne oczyszcza wnętrze misy. W standardowych WC między wewnętrzną a zewnętrzną krawędzią toalety znajduje się szczelina, przez którą woda jest kierowana w dół. Chociaż różnica między nimi może wydawać się subtelna, ma dość znaczący wpływ na higieniczność łazienki oraz ilość zużywanej w procesie spłukiwania wody.

Toaleta bez kołnierza – wady i zalety nowoczesnego WC

Muszle bezkołnierzowe to stosunkowo nowe rozwiązanie w projektowaniu toalet, które szybko zyskało uznanie konsumentów. Zalety sedesów o tym kształcie obejmują kwestie związane z higieną, łatwością zachowania czystością w łazience, a nawet ekologią. Jednak przed podjęciem decyzji o zakupie toalety tego typu warto wziąć pod uwagę również kilka istotnych wad.

WC bez kołnierza – wady

Jedną z wad, którą większość konsumentów zauważa dopiero po montażu WC bezkołnierzowej w domu, jest ograniczenie możliwość korzystania z dostępnych w marketach kostek toaletowych. Większość produktów higienicznych tego typu posiada charakterystyczny haczyk, który pozwala na umieszczenie zawieszki na brzegu misy. W przypadku toalety pozbawionej obrzeża nie jest to możliwe lub jest znacznie utrudnione. Jednak posiadacze WC bezkołnierzowych nadal mogą odświeżać wnętrze misy za pomocą preparatów w żelu, aplikowanych za pomocą dozownika „samoprzylepnie” we wnętrzu misy.
Inna wada, która można wystąpić w przypadku wyboru misy bezkołnierzowej, dotyczy błędów montażowych. Jako że sedes tego typu pozbawiony jest ochronnego obrzeża, należy zadbać o prawidłową instalację systemu spłukiwania. W przeciwnym wypadku woda może wydostawać się na zewnątrz, szczególnie jeżeli domownicy zapominają o odkładaniu deski.
W zależności od oferty danego sklepu może się też zdarzyć, że toaleta bez kołnierza będzie droższa od tradycyjnych rozwiązań. Nie jest to jednak problem spotykany często, jako że produkt ten występuje w wielu przedziałach cenowych.

Toaleta bez kołnierza – zalety

Omawiając wady i zalety miski bezkołnierzowej, zdecydowanie więcej powiedzieć można o dobrych stronach takiego rozwiązania.
Warto zacząć od tego, że tradycyjne WC z obrzeżem może być doskonałym miejscem do rozwoju zarazków. Wynika to jednakowo z techniki spłukiwania, jak i z trudności z doczyszczaniem sedesów tego typu. Wybór toalety bezkołnierzowej sprawia, że każdorazowe spłukanie wody obmywa całe wnętrze misy i zmniejsza częstotliwość rozwoju drobnoustrojów. Co więcej, gładka konstrukcja ułatwia sprzątanie.
Toalety bezkołnierzowe są też bardziej higieniczne pod względem techniki spłukiwania – pod warunkiem odpowiedniego montażu nie rozchlapują wody po łazience ani desce klozetowej.
Zakup WC tego typu to też doskonały wybór dla tych, którzy dbają o naszą planetę oraz swój portfel. W zależności od modelu toalety, sedesy bezkołnierzowe pozwalają na wydajniejsze zużycie wody. Misa pozbawiona kołnierza łatwiej się oczyszcza, nawet przy mniejszych spłukaniach. Pozwala to na oszczędność nawet na poziomie około 30% wody przy każdorazowym użyciu.
Sedesy bezkołnierzowe są instalowane w taki sam sposób jak tradycyjne modele. Nie musisz zatem martwić się o trudność montażu. Jeżeli wolisz, aby zrobił to fachowiec, zadanie to nie będzie wymagało od niego dodatkowych kompetencji.
Warto wspomnieć, że sedesy bez kołnierza dostępne są w wielu wzorach i kolorach, również w ofercie naszego sklepu Łazienka Rea. Jeżeli uważasz, że to doskonałe rozwiązanie do Twojego domu, wymarzony projekt WC możesz zamówić już teraz.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!