Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Wybieramy odpływ liniowy. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Proste i minimalistyczne rozwiązania z roku na rok zyskują na popularności. Z pewnością odpowiada za to fakt, że tego rodzaju udogodnienia gwarantują wygodę i estetykę – szczególnie w przypadku odpływu liniowego. Ten element armatury hydraulicznej coraz częściej gości w naszych łazienkach. Nowoczesne rynienki prysznicowe są subtelne i ledwo dostrzegalne, a pomimo tego, świetnie radzą sobie z odprowadzaniem wody. Na czym polega fenomen odpływu liniowego? Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy zakupie oraz montażu?

Prysznice bez brodzika – hit wnętrzarski

Jeszcze kilka lat temu prysznic bez brodzika nie miał zbyt wielu zwolenników. Aktualnie jest to innowacyjne, a z drugiej strony wygodne rozwiązanie, które pojawia się w coraz większej ilości polskich łazienek. Niebywałą zaletą modeli walk-in jest ich minimalistyczny wygląd, a także możliwość łatwego wchodzenia i wychodzenia. Ta ostatnia kwestia ma ogromne znaczenie wtedy, gdy użytkownikami prysznica są dzieci lub osoby starsze z dysfunkcjami ruchowymi. Kolejnym atutem tych modeli jest łatwość w utrzymaniu czystości. Każdy, kto chociaż raz generalnie sprzątał łazienkę, wie, że płytki czyści się o wiele łatwiej niż brodzik.

Prysznic bezbrodzikowy to idealne rozwiązanie do małej łazienki. Jednak decydując się na taką ewentualność, musimy uwzględnić to już na etapie projektowania, aby można było przygotować stosowny spadek, który pozwoli na odprowadzenie wody do kanalizacji. Aby tak się stało, warto zadbać odpowiednią budowę instalacji w łazience oraz wybór wysokiej jakości odpływu liniowego.

Dlaczego warto zainwestować w odpływ liniowy?

Rynienka prysznicowa to element armatury hydraulicznej, który montuje się na poziomie posadzki. Głównym zadaniem odpływu jest odprowadzenie wody do kanalizacji. Jeśli zdecydujemy się na to rozwiązanie, nie musimy montować w naszej łazience brodzika. Dzięki temu pomieszczenie o charakterze sanitarnym nabiera nowoczesnego charakteru. Odpływy liniowe szczególnie sprawdzą się w małych wnętrzach, ponieważ nie zajmują zbyt wiele miejsca. Warto dodać, że ich zaletą jest fakt, że łatwo utrzymać je w czystości.

Odpływ liniowy. Jaki wybrać?

W sklepach zajmujących się dystrybucją armatury łazienkowej oraz hydraulicznej można znaleźć wiele rozwiązań. Okazuje się, że różnorodność dostępnych na rynku produktów sprawia, że mamy do wyboru wiele możliwości w zakresie rodzaju rusztów, długości rynien oraz sposobu montażu. Na sklepowych półkach znajdziemy m.in. rynny proste i kątowe oraz modele z perforacją wzdłuż dłuższego boku. Jednak wybór konkretnego modelu nie jest już taki prosty. Dlaczego? Ponieważ w tym przypadku przed zakupem należy koniecznie zwrócić uwagę na rodzaj posadzki. Wyłącznie wtedy płytki oraz rynna i ruszt będą stanowiły jednolitą powierzchnię.

Walory estetyczne nie są jednak jedyną kwestią, której warto poświęcić więcej czasu. W przypadku armatury łazienkowej istotne jest również utrzymanie jej w czystości. Z uwagi na to, najlepszym rozwiązaniem są korpusy ze stali nierdzewnej oraz modele zaprojektowane w taki sposób, aby zagwarantować domownikom łatwe czyszczenie.

Elementy uszczelniające w odpływach liniowych

W przypadku armatury łazienkowej kluczowe znaczenie ma szczelność konstrukcji. Każdy odpływ liniowy ma nieustanny kontakt z wodą i wilgocią, więc nie warto inwestować w wątpliwej jakości materiały. Przed zakupem warto dokładnie przyjrzeć się poszczególnym elementom oraz metodzie ich łączenia. Decydując się na konkretny komplet, wskazane jest sprawdzenie kompletności zestawu. Na szczególną uwagę zasługuje syfon, który odpowiada za odprowadzanie wody oraz nieprzyjemnych zapachów. Jedynie wysokiej jakości produkty są gwarancją bezpieczeństwa podczas użytkowania.

Prawidłowa przepustowość – co to oznacza?

Inwestując w odpływ liniowy, musimy pamiętać o tym, że niezwykle ważne jest sprawne odprowadzenie wody. Jeśli chcemy cieszyć się komfortową kąpielą, powinniśmy zainwestować w odpływ, który potrafi odprowadzić minimum 30 litrów wody na minutę.

Kiedy warto zainwestować w odpływ liniowy ścienny?

Jeśli chodzi o odpływy liniowe, to najbardziej atrakcyjnym rozwiązaniem wydaje się model ścienny. Zastosowanie tego elementu armatury hydraulicznej pozwala na uzyskanie równej powierzchni podłogi, co jest niemożliwe w przypadku standardowego odpływu liniowego montowanego w płytkach podłogowych. Odpływ liniowy ścienny najlepiej sprawdza się w niewielkich łazienkach oraz w sytuacji gdy zainwestowaliśmy w ogrzewanie podłogowe.

Współczesna łazienki to minimalistyczne wnętrza, w której wszystkie niezbędne elementy są stylowo zakryte. Zarówno baterie podtynkowe, jak i zabudowa pralki to nieliczne detale, na które decydujemy się podczas gruntownego remontu czy urządzania łazienki.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!