Korzystając z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich zapisywaniu.
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o Polityce Cookies.

  OK
Angielski layouts.de-at layouts.fr-be Bułgarski Chorwacki layouts.sr-me Czeski layouts.et layouts.fi Francuski layouts.el Hiszpański Holenderski layouts.en-ie Litewski Łotewski Niemiecki Polski layouts.pt Rosyjski Rumuński layouts.sr Słowacki layouts.sl Ukraiński Węgierski Włoski

Kod rabatowy:REA10

Wybór i montaż brodzika - podstawowe zasady

Urządzenie łazienki od zera czy też jej wyremontowanie dla wielu osób spędza sen z powiek. Wszystko za sprawą ciągłych dylematów. Wanna czy natrysk? Montaż kabiny prysznicowej szklanej, na płytkach, a może takiej z głębokim brodzikiem?

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj wyposażenia wnętrza się zdecydujesz, z nami stworzysz przestrzeń dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości. Zaufaj nam już dziś, aby w przyszłości cieszyć się elegancką i niezwykle funkcjonalną łazienką!

Cenne rady dla wielbicieli pryszniców

Rynek wnętrzarski oferuje bogaty asortyment produktów pod względem modeli oraz zastosowanych do ich wytworzenia materiałów. Wybór najbardziej odpowiedniego brodzika powinien uwzględniać nie tylko indywidualne preferencje i kwestie finansowe, ale także inne, również niezwykle istotne czynniki. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim możliwości techniczne tj. lokalizacja otworu odpływowego i wysokość do miejsca wlotu kanalizacyjnego. To one zazwyczaj decydują o ostatecznych wymiarach i kształcie kupowanego brodzika, który może przyjmować różne kolory i być wykonany ze stali, akrylu, kompozytu lub tak zwanego płynnego marmuru. Kwestie wizualne są zatem w pełni dobierane do upodobań użytkownika.

Montaż brodzika – jak wygląda w praktyce?

Biorąc pod uwagę wyłącznie kwestie techniczne, w przypadku remontu najprościej jest umieścić nowy brodzik w miejscu poprzedniego, uwzględniając przy tym pozycję wlotu kanalizacyjnego oraz położenie otworu odpływowego. Natomiast podczas tworzenia projektu nowego mieszkania, oferowanych możliwości jest znacznie więcej.

Montaż brodzika niskiego, wysokiego (na styropianie, specjalnym stelażu lub nóżkach) czy też konglomeratowego znacząco różni się od siebie. Płytki o typie kompaktowym montuje się najczęściej bezpośrednio na podłodze. Zdarza się jednak, że zamiast tego brodzik zostaje wpuszczony w posadzkę do wysokości płytek. Następuje to zwykle wtedy, gdy odpływ wraz z całą instalacją ulokowane są bardzo nisko. Daje to efekt tak zwanej bezprogowej kabiny prysznicowej. Natomiast brodzik prysznicowy 90×90 głęboki sprawdza się w momencie, gdy wlot do kanalizacji umieszczony jest znacznie wyżej. Mimo że większość modeli może być postawiona na posadzce, nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Główna przyczyna to woda przenikająca w ściany i stropy, powodująca pleśń i grzyb. Aby temu zapobiec, warto poznać najważniejsze kwestie dotyczące prawidłowego umiejscowienia i zamontowania brodzika prysznicowego.

Jak i w jakim miejscu należy zamontować brodzik?

Istotną kwestią, na którą należy zwrócić szczególną uwagę, jest miejsce montażu brodzika prysznicowego. W przypadku remontu najwłaściwszym rozwiązaniem będzie ulokowanie go w miejscu poprzedniego. Natomiast w momencie projektowania wnętrza od podstaw można dowolnie zdecydować o najkorzystniejszym rozłożeniu całej armatury łazienkowej. Jednak mimo braku wyznaczenia konkretnego miejsca, warto kabinę prysznicową umieścić przy ścianie, w rogu albo we wnęce, obowiązkowo w pobliżu wlotu do kanalizacji, a w celu uniknięcia problemów w przyszłości, na wylewce wyłożonej płytkami ceramicznymi.

Bardzo ważnym aspektem jest również montaż syfonu do brodzika. Należy dopasować go do elastycznej rury i już na samym początku podłączyć do kanalizacji, uważając przy tym na uszczelki, które po wygięciu i deformacji mogłyby w przyszłości doprowadzić do przecieków. Zbyt długą rurkę można przyciąć piłką dedykowaną do metalu. Pamiętaj, wymiana syfonu w brodziku podczas remontowania łazienki jest kluczowa!

Dobór brodzika do indywidualnych preferencji

Pomijając kwestie czysto techniczne, użytkownik ma możliwość dopasowania reszty parametrów do własnych upodobań. Ze względu na rodzaj, do wyboru są brodziki płytkie oraz głębokie. Natomiast biorąc pod uwagę przestrzeń łazienkową i własną wizję urządzenia wnętrza, można zdecydować się na te w formie kwadratowej, prostokątnej, półokrągłej (plan ćwiartki koła) oraz asymetrycznej. Dobór kształtu oraz wymiarów powinien być również przemyślany, gdyż aby zapewnić maksymalny komfort kąpieli, musi uwzględniać także posturę innych osób, które będą z niego korzystać.

Łazienka dopasowana do Ciebie

Z pewnością zauważyłeś, że montaż brodzika jest mało skomplikowany, a jego wybór powinien być poparty głównie Twoimi preferencjami. Jeśli stawiasz na funkcjonalność – glębszy sprawdzi się idealnie, gdyż oferuje więcej możliwości. Natomiast w przypadku, kiedy chcesz, aby przestrzeń kąpielowa była bardziej nowoczesna, zamów brodzik płaski lub konglomeratowy, stanowiący przede wszystkim element dekoracyjny.

Postaw na rozwiązania skrojone na miarę Twoich potrzeb i stwórz łazienkę swoich marzeń! Sprawdź dostępne modele i odmień z nami przestrzeń codziennych rytuałów!

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszą ofertą, promocjami i ofertami specjalnymi!
Już dziś zapisz się do newslettera!